Köşe Yazıları

Aferin Kızlar Aferin

İlke Özyüksel; Pentatlet dalında olimpiyat oyunlarına katılmaya hak kazanan kadın sporcumuz. Tam beş farklı branşın birleşimi olan pentatlet gibi zorlu bir sporu başarılı bir şekilde  yapan mucize kız. Atıcılık, binicilik, atletizim, yüzme, eskrim branşlarını aynı anda yaparak tarihi bir başarıya imza attı. İlke Özyüksel bu yıl Mustafa Koç spor ödüllerini de alarak prestijine değer kattı. İlkenin başarısı bununla sınırlı kalmıyor tabiki; doğuştan damar fazlalığı nedeniyle zor bir yaşam geçirmiş. Genç kız olduğu zaman arkadaşları ondan uzaklaşmışlar. Ancak İlke tüm inancıyla, yaşama bağlılığıyla spor yapmış ve tam bir adanmışlıkla dünya ya ismini altın kız diye yazdıran başarılı bir kadın, başarılı bir hayatın temsilidir.

Sümeyye Boyacı; S5 engelli sınıfında serbest, sırtüstü, kelebekleme dallarında Paralimpik Avrupa şampiyonasında altın madalya sahibi. Sümeyye doğuştan kolları olmadığından dolayı, engelli ancak Sümeyye balıkların da kolları yok ancak yüzebiliyorlar dedi ve balık kız oldu. İlham kaynağı yaratarak kendini bu dünyaya şampiyon yaptı.

Kadın futbolunda şampiyon Beşiktaşlı kızlar; Türkiye Kadınlar 1.Ligi play-off şampiyonu kızlar aferin size tebrikler. Çok başarılı oldunuz. Futbolun sadece erkek sporu olmadığını, kadınların da bu spor branşında çok başarılı olabileceklerini ve küfürsüz seyircinin de gidip futbol maçları izleyebileceğini gösterdiniz bize aferin… 

Özgecan Aslan: Öldürüldü!

Leyla Aydemir: Minik bedeni cansız bulundu!

Tuğba Erkol: 20 bıçak darbesiyle öldürüldü!

Emine Bulut: Ölmek istemiyorum dedi ancak öldü!

Tuğba Anlak: Öldürüldü! En önemli hayat hakları ellerinde alınan bu kadınların neden-niçin ve kimler tarafından öldürüldüklerini yazmaya kalemler yetmez ve onların acısını tekrarlamaya insanın vicdanı, kalbi, aklı kabul etmiyor.

Sümeyye, İlke ve diğer sporcu kadınlarımız başarılarıyla; bu dünya da ayaklarının üzerinde durabilen, kimseye ihtiyacı olmayan, birey olduğunun farkında olan, hakkını arayan, yaşadığı coğrafyadaki ataerkil zihniyeti elinin tersiyle itebilen kadın kadar çekici hiçbir şey yoktur. Fizik elbet bir gün deforme olur, karakter ise baki kalır. Ve öldürülen kadınların ruhu oldunuz kızlar aferin sizlere aferin göğsümüzü kabartınız gurur duyduk sizlerle ezilmiş kadınların, öldürülmüş kadınların sesi siz oldunuz ve onları yaşatacaksınız… AFERİN…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı