Köşe Yazıları

COMO GÖLÜ VE GEORGE CLOONEY

Milano’da yaşamanın en güzel yanlarından biri evimin Como Gölüne 33 km olması.

Evde otururken canınmı sıkıldı ver 4.80 Euro bilete atla trene bir kaç şahane kasabadan geçtikten sonra hop Como’dasın.

Otelde kalmak zorunda bile değilsin yemeğini ye, kahveni, iç tekne turunu yap sonra yine trenle evine dön. ( Tren dememin sebebi ben hala sol direksiyon araba kullanamadığımdan)

Bazen şanslı gününe denk gelmişse bakmışsın karşında George Clooney dondurmasını yalıyor hemen atlarsın “Hey George versene borç” dersin.

Elini omuzuna atarsın bir selfie patlatırsın. Neyse çokta abartmayayım 1000 yıldır Como’ya giderim ama hala kendisiyle hiç karşılaşmadım evinin nerede olduğunu bile bilmem.

Villa Oleandra’ya Ev derken 25 odalı içinde yüzme havuzu, tenis kortu bulunan villadan bahsediyorum. Motosikletlere olan ilgisiyle bilinen Clooney’in birçok ta vintage motoru varmış bahçesinde.

Samimi arkadaşı Brad Pitt yerleşseydi nasil fırsat yaratırdım da karşılaşırdım oda ayrı.

Sanatçı villasını 2001 yılında 13.5 milyon dolara almış. H&M ( Harry ile Meghan) Madonna, Beckhamlar gibi ünlülere ev sahipliği yapmış hatta Ocean bilmem kaç filmide orda çekilmiş, filmin çekiminde halktan özür dilemiş verdiği rahatsızlıktan dolayı.

Biz gibi gariplerde bırak eve misafir olmayı 100 metreden yakınına yaklaşsak 500 Euro ceza öderiz onuda hemen belirteyim.

Sakın bir hata yapıp George evdemi bir bakayım yakından demeyin hemen cezayı yersiniz.

Como gölü ve etrafı hayranlarından biri olarak George Clooney’in Italya’yı ve Como gölünü neden tercih ettiğini çok iyi anlayabiliyorum çünkü tek kelime ile ifade edersek oda “huzur”olur

Harika bir hafta diliyorum

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı