Köşe Yazıları

KADINLAR VE BABALAR

Eskiden babalar gününün de diğer ekonomik gerekçelerle ilan edilen günler gibi karşıtıydım.
Şimdi nasıl mı bakıyorum? Sosyal yapımızı destekleyen,aile bağlarımızı güçlendiren faaliyetlere olumlu bakıyor ve ölçü içinde olursa bizzat destekliyorum.Hatta ben de bu günleri kutluyorum.
Toplum çatırdıyor benim gibiler bu sesin çok güçlü duyulduğunun farkındalar.Aile bağlarımızı tamir edemezsek ilerde çok üzülürüz.Evlerimizin içinde huzur,saygı ve sevgi olmalı.Kadın kadınlığını bilmeli ve sonuna kadar yaşamalı. Aynı zamanda erkek erkekliğni bilmeli ve yaşamalı.Kadına kadınlığını hissettiremeyen veya erkeğine erkekliğini hissetiremeyenler bir kez daha ciddi ciddi düşünmeli.
Babalar ah namuslu,evinin ekmeği için mücadele eden babalar, düşse de inadına ayağa elif gibi dikilen babalar, ailesi için inleyen,ayaklarına diken deyse yüreklerinde depremler olan babalar, özlenen babalara özlenen diyorum çünkü bu babaların sayısı sanki gittikçe azalıyor. Kadınının rızkının kendileri vasıtasıyla geldiğini bilecek kadar hakkı sahibine teslim eden babalar.Kadınları mahrum ise kendilerini fazlasıyla herşeyden mahrum edecek kadar diğergam babalar… Değerli okuyucular hadi bir kez daha düşünelim “İyi bir baba, iyi bir anne ve eş olmak için ayağa kalkalım”.Kadınlar çok akıllıdır bulmacanın en kolay sorusu erkeklerini çoktan çözmüşlerdir.
Toplumun özlediği babalar, babalar gününde kadınının ve çocuklarının tebessümünden ve iyi haberlerinden en güzel hediyeyi aldıklarını bilirler ve huzurla,şükürle secdeye uzanırlar.
Kadınına iyi bir koca olan, çocuklarına gerçek baba olmak için çırpınan babaların “babalar gününü”tebrik ederim…

Etiketler
Daha Fazla Göster

Celal Sayman

Gazeteci - Yazar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı