Köşe Yazıları

Sizin için…

Hayat yolunda ilerlerken ne ile, nasıl, ne zaman karşılaşacağımızı bilmeden ilerler; yolumuza çıkan engeller ile mücadele etmeyi ayağımız takıldıkça düşe kalka öğreniriz. Bazen neden böyle der, belki pes eder, belki mücadeleye devam deriz. Sınavlarla dolu bu yolda bazen başarı bizimle olur, bazen ise başarı bizim tercih dışımıza çıkar.
Evet…
Bu hafta sonu siz gençler önemli bir sınava gireceksiniz. Zor bir dönemde hazırlanma süreci geçirdiniz. Kolay olmayan şartlarda mücadele ederek yarın kendinizi hayat yolunda geleceğinizi belirleyecek mesleğiniz açısından ilk sınanma dediğimiz bir sınav ile ölçeceksiniz.
Şunu unutmayın ki bu sınav hayatınızdaki ne ilk ne de son sınav. Bundan sonraki sınavlar için mücadele etmeyi öğretecek yeni bir hayatın ilk aşaması.
Başarı tercih edilen bir yoldur. Unutmayın ki pes ettiğiniz an kaybedersiniz. Önünüze çıkan her engel, her düşüş bir öğretidir. Önemli olan bu öğretileri görüp eksiklerinizi tamamlayarak yolunuza devam etmektir.
İnanmak ile başlar her şey. Öncelikle kendinize inanın. En büyük güç sizde. Bunu keşfettiğiniz an başarı hep sizinle olacaktır.
Basamakları ikişer ikişer çıkmak yerine tek tek emin adımlarla çıkmayı hayat felsefesi edinin.
Hızlı çıkışlar ani düşüş getirir. Ne istediğinizi bilerek emin adımlarla ilerleyin yolunuzda.
Başarı sizinle olsun…

instagram :https://www.instagram.com/burcinprofesyonelkoc/

Etiketler
Daha Fazla Göster

Burçin Gürkaynak

Profesyonel Koç /Öğrenci Koçu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı