Köşe Yazıları

YAZ 2021

Sonbaharın solmaya başlayan güneşinin bulutların arasına saklanarak bize gülümsediği, flip flopların, güneş şapkalarının yerini şemsiye ve hırkaya, soğuk içilen biraların ise sıcak çikolataya bıraktığı günler geldi bile. Artık burnumuza güneş yağı değil de yağmurdan ıslanmış toprak kokusu geliyor. Kahvelerde içilen ada çaylarının yanında oynanan Okey oyununun ıskatalarından daha yüksek taş sesleri geliyor. Benim bulunduğum Marmara’nın incisi Erdek’te durumlar böyle.

Havaların soğumasıyla birlikte İtalya’ya evime dönme vakti de geldi.
Geçen kış bir aşı kaosu yaşadım. İkametimi hala aldırmadığım için yaşadığım yer Milano’da aşılarımı olamaz iken Londra’da ki aile doktorum hemen her gün aşıya davet mailleri göndermekteydi. Açıkçası İngiltere’nin yağmurlu havasına gitmek hiç içimden gelmedi Türkiye’de olmaya karar verdim.

Erdek’te ki devlet Hastanesi’nde iki doz Biontech olup aşı olayına son noktayı koydum.
Yaz tatilime gelince…. Londra’dan arkadaşım İlkgül ile Roma’da UEFA Avrupa Kupasında oynayan Milli takımımıza destek olma amaçlı başlayan seyahat bir bakıma da yaza merhaba oldu benim için gerçekten çok heyecanlı ve güzel bir tecrübe oldu.

Sonrasında rengarenk çiçekler ile donanmış Como Gölü ve çevresi kaçamakları, Ligurya’nın şirin, kendi halinde kasabası Cavi’de hafta sonu, Almanya’dan gelen arkadaşım Ewa ile Rimini’nin muhteşem gecelerinde spritz ve piadina ile İtalya’da sezonu kapatıp en sevdiğim yaz destinasyonu İspanya’ya geçtim. Tapasın ve Sangria’nın dibine vurarak Avrupa kupası finalini seyretmek bu yazın en güzel anısı belki de.

Türkiye’de ise lise arkadaşımın nikahı için bir haftalık Bodrum kaçamağı harika oldu.
Maske, mesafe, kolonya üçlüsüyle 2021 yazına elveda derken seneye Covid 19′ suz bir yaz diliyorum
Mutlu kalın…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı