Köşe Yazıları

PAROLAMIZ YA İSTİKLAL YA ÖLÜM

Sevgili Okurlar;

Bu yazımda sizlere Cumhuriyetimizin 100.yılına özel olarak hazırladığım kitabımdan bahsedeceğim…

Tarih sadece geçmişi inceleyip geleceğe ışık tutan bir bilim değildir. Çünkü Tarih aynı zamanda insana sorumluluk yükleyen bir bilimdir. Geçmişte insanlar vatan uğruna, bayrak uğruna can vermiş ve şehit düşmüştür. Fakat biz bunu tarihe kaydetmez gelecek nesillere aktaramazsak yapılan onlarca mücadele boşa gitmiş olur.

İşte bu eser;

Türk milletin yeniden doğuşu ya da dirilişi,

Türk ve dünya tarihinde bir dönüm noktası,

Kağnının kamyonu yendiği savaş,

Şerife bacının, Gördesli Makbule’nin, Tayyar Rahime’nin, Kara Fatma’nın, Halime Çavuş’un

Sütçü İmam’ın, Şahin Bey’in, Abdal Halil Ağa’nın, Kuşçubaşı Eşref’in, Zenci Musa’nın

Alparslan’ın, Ertuğrul Gazi’nin, Konur Alp’in, Şeyh Edebali’in, Osman Bey’in, Fatih Sultan Mehmet’in, Yavuz’un, Kanuni’nin,

Doğmamış yetimin, Cümle Gazi ve Şehitlerimizin,

Ay yıldızlı, al bayrağımızın,

Ezanı Muhammedi’nin savaşı

Halide Edip’in dediği gibi “Türk’ün ateşle imtihanı”

Kurtuluş Savaşı,

Eserimizde 27 kahramanımızın Kurtuluş Savaşı sırasında bu vatan uğruna ortaya koyduğu destansı mücadelesinden bahsettik.

Bugün bu vatan evlatlarını birçoğumuz adını bile duymamışızdır. Oysa ki, her biri vatan uğruna nelerini feda etmişler, öğrendiğimiz zaman emin olun ki, Türklüğünüzle bir kez daha gurur duyacaksınız.

Biz bu eseri, Cumhuriyetimizin 100. yılında “PAROLAMIZ YA İSTİKLAL YA ÖLÜM” diyerek dünyaya meydan okuyan kınalı kuzuları unutmamak unutturmamak için eseri meydana getirdik.

Şuan yetiştirdiğimiz nesil maalesef bunlardan bi haber yaşamakta. Eğer biz yeni nesillere bu kahramanları kavratabilirsek daha özgüvenli bir toplum meydana getirmiş olacağız.

Ben bu eseri 25 yıllık meslek yaşantımda edindiğim bilgi birikimi ve deneyimle 27 kahramanımızın sesi olmak için yazmaya çalıştım.

Bu kitap, Gazi Mustafa Kemal’in 100 yıl önce başlattığı bu kutlu yolculuğu ikinci yüzyıla taşıma sorumluluğunun gereği olarak kaleme alınmıştır.

Bir solukta okuyabileceğiniz bu eser “PAROLAMIZ YA İSTİKLAL YA ÖLÜM” adıyla tüm internet satış noktalarında okurların beğenisine sunulmuştur. Keyifli okumalar dilerim…

 

 

 

Daha Fazla Göster

Abdullah Şahin

Tarihçi – Yazar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı