Spor Haberleri

Bayındır Sağlık Grubu Sporcu Sağlığına Önem Veriyor || E Haber Ajansı

Asya ve Avrupa kıtalarını kulaçlar ile birbirine bağlayarak, her yaştan sporseveri İstanbul Boğazında buluşturacak 33. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışının sağlık sponsoru, Türkiye İş Bankası grup şirketleri arasında yer alan Bayındır Sağlık Grubu oldu. 

Dünyanın 56 ülkesinden 2400 sporcunun katılacağı dev organizasyonda, 5’inci kez sağlık sponsoru olan Bayındır Sağlık Grubu, Koruyucu Hekimlik kapsamında spor bilincinin toplumda daha fazla yer bulmasında ve sağlıklı nesiller yaratılmasında katkıda bulunacak.

Türkiye İş Bankası grup şirketleri arasında yer alan Bayındır Sağlık Grubu, bu yıl 33’üncüsü gerçekleşecek olan Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışının beşinci kez sağlık sponsoru oldu. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından, 22 Ağustos Pazar günü düzenlenecek dev yarışta atılacak her kulaç, Bayındır Sağlık Grubu’nun kaliteli sağlık hizmeti güvencesi altında olacak. 

Geçtiğimiz 4 yılda sporcuların sağlığına gösterdiği özen ve elde ettiği yarışma deneyimi ile öne çıkan Bayındır Sağlık Grubu, iki tam donanımlı sağlık çadırı, alanında uzman sağlık ekibi ve ambulansları ile tüm sağlık sorunlarına anında yanıt vererek, yarışma boyunca ülkemizden ve yurt dışından gelen hem sporculara hem de misafirlere kaliteli ve güvenilir sağlık hizmeti sunacak. Bayındır Sağlık Grubu ayrıca sporcuları seçme yarışlarında da yalnız bırakmayacak.

Sağlıklı yaşamın en temel taşı olan sporun, toplumda yaygınlaştırılmasının büyük önem taşıdığını belirten Bayındır Sağlık Grubu Genel Müdürü Sezai Sevgin, “Bayındır Sağlık Grubu olarak 29 yıldır tıbbi kalite ve etik ilkelerden ödün vermeden sağlık hizmeti sunarken, aynı zamanda sağlıklı nesiller yetiştirmek için de koruyucu ve önleyici sağlık hizmetlerine ilişkin çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Bunun yanı sıra, koruyucu hekimlik yaklaşımı ve bakış açısıyla aktif bir yaşam tarzının ve sporun gündelik hayatın bir parçası haline getirilmesi ile daha sağlıklı yaşamanın mümkün olacağını vurguluyoruz. Bu kapsamda, benim de bu yıl 9’uncu kez yarışmacı olarak katılacağım, bir açık deniz stratejik performans yarışı olan 33. Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışının bu yıl da sağlık sponsoru olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Geçen yıl pandemi koşullarında alınan tüm tedbirlerle başarılı bir yarış yaşandı. Yarışın sağlık sponsoru olarak tüm tecrübemizi aktardık. Bu yıl da dünyanın 56 ülkesinden yarısı yurt dışından olmak üzere 2400 sporcuyu misafir edeceğimiz, ülkemizin en önemli spor etkinliklerinden biri olan bu organizasyonda, tüm sporcularımıza ve yarışmayı izleyecek misafirlerimize 5. defa sağlık hizmeti sunmaktan memnuniyet duyacağız. Bu zor pandemi dönemini hep birlikte aşacağız.’’ şeklinde konuştu.

SPORCU SAĞLIĞINI ÖN PLANDA TUTUYORUZ

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkan Yardımcısı, Boğaziçi Organizasyon Komitesi Başkanı Nihat Usta da bu yıl 33’üncüsü düzenlenecek olan ve gelenekselleşmiş hale gelen Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nın Türkiye’nin ve İstanbul’un tanıtımına büyük bir katkı sağladığına dikkat çekerek şu açıklamada bulundu: “33’üncüsünü düzenlediğimiz kültür ve spor camiasının birleştiği, dünyanın her yerinden ve her yaştan sporcunun katıldığı bu dev organizasyon sponsorluk desteğiyle daha da güçlenerek yoluna devam ediyor. Türkiye’de sağlık sektörünün önde gelen kurumlarından Bayındır Sağlık Grubu’nun bu sene de sağlık sponsoru olması bizi daha da güçlü kıldı. Desteğinden dolayı Bayındır Sağlık Grubu’na teşekkür ediyoruz.” 

Bayındır Sağlık Grubu Hakkında:

Bayındır Sağlık Grubu’nun temeli, 1992 yılında o zamanki adıyla Bayındır Tıp Merkezi ile hizmet vermeye başlayan Bayındır Hastanesi’ne dayanmaktadır. İş Bankası grup şirketlerinden olan Bayındır Sağlık Grubu, kısa sürede sağlık alanında referans kurumlardan biri haline gelmeyi başarırken, bunda tam zamanlı çalışan deneyimli hekim kadrosunun yanı sıra, hedeflenen nitelikli hizmet anlayışını sağlamak için kurum tarafından özümsenen temel değerler de önemli rol oynamaktadır. Etik değerlere saygılı, kanıta dayalı tıp ve hasta odaklı hizmet anlayışına sahip Bayındır Sağlık Grubu, Bayındır Söğütözü Hastanesi ile başlayan bu anlayışını kısa sürede Bayındır Kavaklıdere Hastanesi, Bayındır İçerenköy Hastanesi ve Bayındır Levent Tıp Merkezi’nin yanı sıra, İstanbul’da Fenerbahçe, Beşiktaş, Şirinevler, İş Kule, İçerenköy, Tuzla ve İzmir Alsancak olmak üzere 7 farklı lokasyonda bulunan Bayındır Diş Kliniklerinde de başarıyla uygulayarak, vermekte olduğu sağlık hizmetinin etki alanını genişletmiştir.

e-Haber Ajansı (e-ha)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı