Ekonomi Haberleri

Dünyanın İkinci Kadın Temalı AVM’si Açıldı

Dünyanın ikinci kadın temalı AVM’si olan ‘Zeruj Mall Anatolia’, ziyaretçilerine kapılarını açtı. 12 bin metrekarelik alanda 50 mağazayı bir araya getiren AVM, muhafazakâr giyim severlerin de buluşma noktası olacak. Girişimci kadınların ve çok sayıda davetlinin katılımı ile gerçekleşen kurdele kesiminde konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Özkaymaz” Burayı ülkemize ve şehrimize kazandırdığımız için çok mutluyuz. Kadınlarımızdan aldığımız güç ile büyümeye devam ediyoruz. Hedefimiz hem ülkemizin hem de dünyanın farklı yerlerinde şube açmak. Turistlerin özellikle de Arap turistlerin yeni cazibe merkezi olacak AVM’mizin yıllık ziyaretçi hedefi 1 Milyon ” ifadelerini kullandı.

Dünyanın ikinci kadın temalı AVM’si olan ‘Zeruj Mall Anatolia’,  pandemi tedbirleri kapsamında bütün kuralların titizlikle uygulandığı törenle kapılarını açtı. Pendik’te 12 bin metrekare alana sahip merkez, yüzde 80’nini kadın girişimcilerin oluşturduğu 50 mağazaya ev sahipliği yapıyor.   Çok sayıda davetli ve kadın girişimcinin katılımıyla gerçekleşen kurdele kesiminin ardından bando gösterisi, hediyeleşme, DJ performans gösterisi ile eğlence ve alışveriş keyfi bir arada yaşandı.

Amacımız Kadınları Desteklemek Cesaretlendirmek

Önemli bir misyonu da yerine getiren AVM’de kadın gücünün daha derinden hissedileceğini dile getiren Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Özkaymaz’ın başarı hikâyesi de Türkiye’de ilk defa düzenlenen muhafazakâr giyim festivallerinden AVM’ye kadar uzanıyor. Özkaymaz, sözlerine şöyle devam etti: “Kadın girişimcileri desteklemek için çıktığımız bu yolda her geçen gün büyüyoruz. Bizim ana amacımız onların hayallerine giden yolda uygun bir ortam oluşturup cesaretlendirmek.  İçeride daha üniversite öğrencisi olan girişimcilerin mağaza açtığını görüyor, mutlu oluyoruz. Biz de burada destekçi konumunda yer alarak daha çok başarı hikâyesi ortaya çıkarmak istiyoruz.  Aslında bir proje yeri gibi de düşünebilirsiniz.   Pandemi şartlarını da göz önünde bulundurarak açılışa özel ilk 2 ay kira indirimi yapacağız. Kiralamalar da TL cinsinden olacak.   Ailelerin çocukları ile zaman geçirebilecekleri oyun alanlarından restoranlara ve mescide kadar her türlü detayı en ince ayrıntısına kadar düşündük. Kadınlarımız için rahat bir alışveriş ortamı oluşturduk.  Satılan ürünler kadınlara özellikle muhafazakar hassasiyete sahip kadınlarımıza yöneliktir. Kapımız ise tüm halkımıza açıktır.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı