Kitap

ELİF ŞAKAR’IN “HERKES ÇIPLAK” KİTABI İNKILÂP KİTABEVİ ETİKETİYLE RAFLARDA YERİNİ ALDI

Ataerkil bir yapıda büyüyen otuzlarının sonlarındaki Nazlı’nın yaşamına odaklanan yazar Elif Şakar’ın ilk kitabı “Herkes Çıplak” İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda yerini aldı.

Türkiye’nin ilk özel radyosu Genç Radyo kurucularından, radyo ve televizyon programcılığının yanı sıra çeşitli dergilerde öyküler ve deneme yazıları yazan, yazar Elif Şakar’ın ilk kitabı “Herkes Çıplak” İnkılâp Kitabevi etiketiyle yayımlandı. Şakar, yanlış evlilikleri ve unutulamayan geçmişleri anlatırken bunun yanı sıra zor zamandaki dostluklara da satırlarında duygulandırıcı bir biçimde yer veriyor.

Karakterlerin Birbirine Sertçe Çarptığı Kitapta Aşk, Aldatma ve Gerilim Birbirine Geçiyor

Herkes Çıplak; yaşamı zorluklarla geçen kadınların hikayesini anlatarak karakterlerin hayatlarında en derine iniyor. Şakar’ın bu kitabı, ailelerin baskıcı tavırlarının çocuklar üzerindeki bıraktığı parmak izlerini ortaya çıkartıyor. Nazlı’nın evlilik yaşamındaki zorlukları, aldatmaları ve bunun sonuncunda kurulan planları anlatan Elif Şakar’ın Herkes Çıplak kitabı okuruna duygu yüklü bir eser sunuyor. Karakterlerin birbirine sertçe çarptığı kitapta aşk, aldatma ve gerilim birbirine geçiyor.

Kitapta “görünmezlik” macerasının yaratığı hezeyanlar, sorgulamalar, yüzleşmeler, dönüşümler domino taşları gibi üst üste devrilerek hem Nazlı’nın hayatını hem de dokunduğu yedi karakterin hayatını kökünden değiştiriyor. Zoraki dayatılmış kimliklerin kabuklarından çıkarak yepyeni yaşamlara atıldığı Herkes Çıplak kitabı için geri sayım başladı.

Kitap Hakkında

“Elif Şakar karşımıza hem soluk kesici hem de duygulandırıcı bir romanla çıkıyor. Ataerkil bir aile yapısında, mesleği ve evliliği de dahil, hep istenenleri yapmış Nazlı’nın kendisini var etme mücadelesinde etrafındaki insanları nasıl değiştirdiğini hayranlıkla okuyorsunuz. Karakterlerin her birinin hikayesinde ayrı bir derinlik var. Bizde farklı sorular sorma ihtiyacını uyandıran hikayeler bunlar. Nazlı’nın çığlığı öyle çok kadının çığlığı ki…”

Mario levi

Yazar Hakkında

Elif ŞAKAR

İstanbul’da doğdu. Saint Michel Fransız Lisesi’ni, İstanbul Üniversitesi Ekonometri Bölümü’nü bitirdi. Arkadaşlarıyla birlikte Türkiye’nin ilk özel radyosu Genç Radyo’yu kurdu. Daha sonra tüm Türkiye’ye yayın yapan Show Radyo’ya geçerek sabah saatlerinde prime time‘da Elif’in Çalar Saati programını yaptı. Çalar Saat programı sürerken, aynı zamanda yine Show TV’de Gökkuşağı adında bir kültür sanat programı, Cine5’te de caz programı hazırladı ve sundu. Sihirli Değnekler’e bağlı olarak da reklam dublajları yaptı.

Radyo, televizyon programları sürerken çeşitli dergilerde öyküler, deneme yazıları yazmaya başladı. Aslında edebiyat kendini bildi bileli hayatının içindeydi. Radyo programcılığını Cem Ceminay ile beraber sunduğu programla noktaladıktan sonra kendini yazmaya, okumaya teslim ederken; klasik otomobil tutkusundan da vazgeçmedi. Türkiye Klasik Otomobil Şampiyonası başta olmak üzere pek çok yarışta pilot olarak başarı elde etti ve bu hobisine halen ilk günkü heyecanla devam etmekte. Öte yandan Türkiye’nin en eski sanatlarından biri olan cam sanatına duyduğu merak ve sevgi ile kardeşiyle beraber “SIRÇA” cam markasını yarattı. SIRÇA markası sektörde günden güne yerini bulurken Orijinel dergisine öyküler yazmaya başladı.

Öte yandan da tutkunu olduğu müzik onu çok keyifli bir oluşumun içine itti. Eski arkadaşlarıyla bir müzik grubu kurarak konserler verdiler. Bu roman; müzik, edebiyat, cam sanatıyla iç içe sürmesini hedeflediği yaşamında tek seferlik değil, uzun soluklu yazar olma yolunda kurguladığı ilk eseridir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı