Kitap

Bu Yaz Akıllı Telefon Bağımlılığından Kurtulmaya Hazır Mısınız? 

TELEFON BAĞIMLILIĞINI ve ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ EĞLENCELİ BİR ÜSLUPLA ELE ALAN DİJİTAL DETOKS KİTABI ÖN SATIŞTA!

Telefonunuz yatmadan önce ve uyandıktan sonra elinize aldığınız ilk şey mi? Genellikle yastığınızın altında, başucunuzda ya da masanızın hemen üzerine açık bir hâlde mi duruyor? Bu gibi sorulara cevabı “evet” olan ve toplumun çoğunluğu gibi akıllı telefon bağımlısı olan herkes için çözüm yolları, Catherine Price’ın Dijital Detoks kitabında! Telefon bağımlılığından arınarak telefonunuzla daha sağlıklı bir ilişki kurmak için adım adım takip edebileceğiniz 30 günlük, pratik ve eğlenceli bir detoks programı sunan Dijital Detoks, telefonla harcanan zamanın odaklanma ve derin düşünme becerilerine verdiği zararı bilimsel açıklamalarla da ortaya koyuyor. Renkli sayfalarındaki şematik anlatımlarla hem yetişkinlerin hem de çocukların çok ilgisini çekecek Dijital Detoks, Epsilon logosuyla ön satışta!

 

Ödüllü gazeteci, yazar ve öğretmen Catherine Price’ın, çağımızın en yaygın sorunlarından biri olan telefon bağımlılığını çözüm önerileriyle birlikte ele aldığı kitabı Dijital Detoks, Epsilon logosuyla Türkiye’deki okurlarla buluşmaya hazırlanıyor.

 

Telefonunuzu kazara bir yerde bıraktığınızda veya telefonunuz çekmediğinde/arızalandığında kendinizi gergin ve huzursuz mu hissediyorsunuz? Telefonunuzla uğraşırken vaktin nasıl geçtiğini fark etmiyor musunuz? Telefonunuzla ilgilenmeden yemek yiyemiyor, film izlemiyor ya da çalışamıyor musunuz? Eskiye nazaran odaklanma konusunda daha çok zorlandığınızı ve hafızanızın giderek zayıfladığını mı düşünüyorsunuz? Bu sorulara verdiğiniz yanıtlar “evet” ise siz de toplumun çoğunluğu gibi bir akıllı telefon bağımlısısınız.

 

Dijital Detoks, akıllı telefon bağımlılığını ardında bırakmak isteyen büyük-küçük herkes için 30 günlük bir detoks programı sunuyor. Catherine Price’ın pratik ve eğlenceli planında, telefon bağımlılığından arınmak ve sonrasında telefonunuzla daha sağlıklı bir ilişki kurmak adına adım adım takip edebileceğiniz çözüm önerileri yer alıyor. Telefon kullanımını azaltmaya yardımcı olan Dijital Detoks; aynı zamanda telefonların ve uygulamaların tasarımcılar tarafından nasıl bağımlılık yaratacak şekilde tasarlandığını, dopamin hormonunun tüm bu süreçte oynadığı rolü ve teknoloji şirketlerinin bundan elde ettiği kazancı keşfetmenizi sağlıyor. Telefonla harcanan zamanın, odaklanma ve derin düşünme becerilerine verdiği zararı bilimsel açıklamalarla da ortaya koyan Dijital Detoks, akıllı telefonlar olmadan bir hayat düşünemediğimiz bugünlerde okurlara “Bu hayat senin, dikkatini neye vermek istiyorsun?” sorusunu tekrar tekrar soruyor. Hem yetişkinlerin hem de çocukların teknoloji ile aralarındaki ilişkiye kılavuzluk eden kitapta, telefon perhizine giren kişilerin deneyimleri ve yorumları da yer alıyor.

 

İnternet sitelerinde ön satışa açılan Dijital Detoks, 7 Temmuz’dan itibaren Epsilon logosuyla tüm kitapçılarda!

 

 

CATHERINE PRICE HAKKINDA

Catherine Price ödüllü bir yazar, konuşmacı, öğretmen ve çalışmaları The Best American Science Writing, New York Times, The Washington Post Magazine, Los Angeles Times, San Francisco Chronicle, Popular Science, O: the Oprah Magazine, Men’s Journal, Parade, Salon, Slate ve Outside gibi birçok önemli mecrada yayımlanmış gazetecidir. Yale Üniversitesi’nden mezun olan Price, Kaliforniya Üniversitesi’nde Gazetecilik yüksek lisansı yapmıştır. Aynı zamanda çevre haberciliği alanında Middlebury Bursu’na hak kazanmış ve Gobind Behari Lal Ödülü’nün sahibi olmuştur. İnsanların varsayımlarını sorgulamalarına, hayatlarında olumlu değişiklikler yapmalarına ve sıradan şeyleri (örneğin telefonlar, vitaminler) daha akıllıca ve felsefi bir ışıkta görmelerine yardımcı olmak için çalışan yazar, gazeteci kimliğine de eserlerinde bolca yer veriyor.

 

Yazara ait diğer kitaplar: Vitamania: How Vitamins Revolutionized the Way We Think About Food, 101 Places Not to See Before You Die, Mindfulness: A Journal ve The Big Sur Bakery Cookbook. Yazarın diğer işlerine ve kendisine ulaşmak için catherine-price.com ya da howtobreakupwithyourphone.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı