kültür sanatUncategorized

GAYE SU AKYOL YENİ ALBÜMÜ İLE İLK KEZ SAHNEDE

Rock’ın yıldızı, alternatif müziğin en renkli, sıradışı ve isyankâr isimlerinden Gaye Su Akyol, geçtiğimiz yılın en iyileri arasında gösterilen yeni albümü “Anadolu Ejderi”nin #AnatolianDragonWorldTour kapsamında gerçekleşecek ilk konserini 10 Şubat Cuma akşamı KüçükÇiftlik Park’ın kış sahnesinde verecek! Türkçe sözlü müziğiyle ülke sınırlarını günbegün aşarak dünyaya yayılan Akyol, “Anadolu Ejderi”nde adeta yepyeni bir müzikal maceraya çıkıyor. Şehrin eğlence merkezi KüçükÇiftlik Park’ın kapalı alanında.

Geçtiğimiz günlerde çıkardığı dördüncü albümü “Anadolu Ejderi”yle çok ses getiren Gaye Su Akyol, 10 Şubat 2023 Cuma akşamı KüçükÇiftlik Park’ın kış sahnesinde vereceği konserde yeni albümünün şarkılarını ilk kez canlı olarak söyleyecek.

Geleneksel Anadolu müziğiyle, psikedelia, surf rock ve post-punk’ın zıtlıklarını bir araya getiren Gaye Su Akyol, ilk albümü “Develerle Yaşıyorum”u 2014’te, “Hologram İmparatorluğu”nu 2016’da, “İstikrarlı Hayal Hakikattir” adlı üçüncü albümünü ise 2018’de çıkardı. Akyol’un son beş yılda yazdığı şarkılardan oluşan yeni albümü “Anadolu Ejderi”, orijinalliği, sözleri ve farklı türlerden beslenen güçlü müzikleriyle bugüne kadar yayımladığı albümlerin üstüne çıkıyor. Diğer albümlerde olduğu gibi tamamen bağımsız, gücünü özgürlüğünden ve kimseye hesap vermeyişinden alan bir “kendi başına yap” manifestosu olan albümde gitar, bas, davul üçlüsüne keman, ud, elektro bağlama, cümbüş ve ilk kez sazbüşün de olduğu geleneksel Türk sazları ve ritimleri eşlik ediyor. Gaye Su Akyol, “Müzikal olarak bu albüm benim için bilinen sınırların dışına çıkma ve yepyeni seslerin peşine düşme macerasıydı, bu anlamda şimdiye kadarki en özgür ve özgün üretimim,” sözleriyle anlattığı “Anadolu Ejderi”nde Anadolu pop, folk, klasik Türk müziği, Türkçe psychedelic rock gibi etkilendiği türlerin sınırlarını genişleterek yepyeni türlerle buluşturuyor.

URU organizasyonuyla KüçükÇiftlik Park’ın kışa özel olarak hazırlanan kapalı alanında gerçekleşecek konserin biletleri Biletix, Biletinial ve KüçükÇiftlik Park gişesinde!

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı