İzmir Gündemi

İZKEF ‘GÖREV DAĞILIMI’ YAPTI

İzmir Kent Federasyonu (İZKEF) etki ve görev dağılımını yaptı ve ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. 20 Mayıs’ta 4. olağan genel kurulunu gerçekleştirerek yeni başkanını ve yönetim kurulu üyelerini seçen İZKEF, 15 Haziran Çarşamba akşamı ise yönetim kurulu üyelerinin büyük çoğunluğunun katılımıyla ilk yönetim kurulu toplantısı ve görev dağılımı için dernek binasında bir araya geldi. 4. Olağan Genel Kurul’da güven tazeleyen mevcut Başkan Turgay Yokuş başkanlığında yapılan görev dağılımında oy birliği ile Başkan Yardımcılıklarına Kadir Karagül, Fulya Omaç ve Hakan Uygun, Genel Sekreterliğe Duygu Çırak ve Saymanlığa Mert Öğüşlü seçildi.

Amaç İzmir için birlik ve beraberlik içerisinde bir şeyler yapabilmek
İZKEF kurulduğu günden bu yana İzmir için güzel çalışmalara imzalar attı. Kentin sorunlarına çözümler üretti ve birçok konuda farkındalık oluşturup kente katkıda bulundu. İzmir’in doğası, tarihi, kültürel mirası ve sosyo-ekonomik yaşantısı ile bütünleşecek nitelikteki stratejileri belirleyip, bu doğrultuda projeler üretip, hayata geçirdi. İZKEF’in, yeni yönetimiyle de İzmir için birlik ve beraberlik içerisinde bir şeyler yapabilmek adına bir araya geldiği toplantısı şu gündem maddelerinden oluştu:
Yeni seçilen yönetim kurulu üyelerinin, iş hayatlarıyla birlikte kendilerini tanıtması, divan kurulunun belirlenmesi (başkan yardımcıları, sayman ve sekreter), alınan proje kararlarının karar defterinde imzalanması, toplantı gün ve saatlerinin belirlenmesi, komisyonlar ve komisyon başkanlarının belirlenmesi ve alt grupların oluşturulması. Toplantıda Başkan Yardımcılarından Hakan Uygun, oluşturulacak komisyonları ve bu komisyonların alt maddelerini okudu. Daha sonra oy birliği ile oluşturulacak komisyonların başkanlarının ve içeriklerinin bir sonraki toplantıda belirlenmesine karar verildi.
İZKEF yönetim kurulu bir sonraki toplantısını 29 Haziran Çarşamba günü kahvaltılıda bir araya gelerek gerçekleştirecek.

İZKEF Yönetim Kurulu
İZKEF ‘Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor: Başkan Turgay Yokuş, Başkan Yardımcıları Kadir Karagül, Fulya Omaç ve Hakan Uygun, Genel Sekreter Duygu Çırak, Sayman Mert Öğüçlü, Harun Cici, Osman Gencer, Recep Çöpten, Şaziye Gökmen, Edibe Dinçel, Sibel Önbaş, Belmin Savaşkan, Kaner Altan, Hakan Beytaş, Gürol Şık, Arzu Yolcu, Kıvanç Dinçsalman, Süleyman Zemin, Yıldız Sağtürk ve Erdem Hotan.

Başkan Turgay Yokuş: İzmir’e ışık tutacak fikirler ortaya koyacağız
Görev dağılımının ardından kısa bir açıklama yapan İZKEF Başkanı Turgay Yokuş, yönetim kurulunun çok sesli ve çok renkli bir yapıya sahip olduğuna dikkat çekerek, “”İZKEF yönetim kurulu olarak ilk toplantımızı gerçekleştirdik. Yönetim içinde görev dağılımını yaptık. İzmir için var gücümüzle çalışacağız. Hepsi birbirinden değerli ve kıymetli yönetim kurulu arkadaşlarımla bunu başaracağımıza inanıyorum. İlimiz, aşması gereken birçok sorunla yüz yüze kalmış durumda. Birlikte ortak akıl oluşturarak, bu sorunlara çözüm önerileri getirecek, İzmir’e ışık tutacak fikirler ortaya koyacağız” diye konuştu.

Fulya OMAÇ / İZMİR

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı