Teknoloji

“Kuşakları buluşturmayı hedefliyoruz”

EGİKAD Dijital Buluşmaları tüm hızıyla sürüyor. Pandemi döneminde çevrimiçi buluşmalarını sürdüren EGİKAD, ‘Ters Köşe Mentörlük’ konu başlığıyla Yönetim Danışmanı Kıvılcım Nihal Mert, ‘Kuşaklar ve Ötesi’ adını verdiği bir sunum gerçekleştirdi.

Çevrimiçi toplantının açılışında konuşan EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Kılıç, Tersine Mentörlük konusunda bir proje geliştirmek istediklerini ve bu kapsamda bir çalışma grubu kurduklarını söyledi. Buse Bakar’ın yöneticiliğinde, Seray Seyfeli’nin proje koordinatörlüğünde bu çalışma programı ile kuşakları buluşturmayı, kuşaklar arası iletişimi güçlendirmeyi hedeflediklerini belirten Kılıç, bu amaçla yönetim danışmanı Kıvılcım Nihal Mert’i ağırlamak istedik” diye konuştu.

Kuşaklar arası işbirliği

 

‘Ters Mentörlük’ konusunda EGİKAD’ın davetinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Yönetim Danışmanı Kıvılcım Nihal Mert, dünyanın hızlı bir değişimden geçtiğine işaret etti. Mert, “Dünya değişiyor, bu değişimin sancılarını da yaşıyoruz. Son birkaç yıldır yetişmek için çaba göstermek zorunda kaldığımız bir dönemi yaşıyoruz” dedi. Tecrübelilerin tecrübelerini anlatmak ve gelmekte olan alfa kuşağı ile kol kola yürümesi için çaba göstermesi gerektiğine dikkat çeken Mert, “Her jenerasyon bir sonraki jenerasyonu beğenmiyor ve eleştiriyor. Yüzyıllardır bu kuşak çatışması sürüyor” dedi.

Bu çatışmayı işbirliğine döndürmeyi hedeflediklerini söyleyen Mert, “Ters Mentörlük tam da bu alana projeksiyon tutuyor. Alfa kuşak dediğimiz yeni kuşaktan bizler neler öğrenebiliriz, onların enerjisi ile bizim tecrübemizi nasıl kol kola sokabiliriz buna kafa yormamız gerekiyor” dedi.

Kıvılcım Nihal Mert son olarak 1900-1914 yıllarında doğan ve ‘Kayıp Kuşak’ adı verilen ilk kuşaktan başlayarak Alfa Kuşağa kadar tüm kuşakların özelliklerini, birbirlerinden farklarını, yaşamdan beklentilerini ve iş yapma şekillerini anlattı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı