Spor Haberleri

Medianova İle Kesintisiz Yayın | E Haber Ajansı

İSTANBUL (e-ha) – 41’inci Vodafone İstanbul Maratonu’nda her yıl olduğu gibi bu yıl da heyecan doruktaydı.

Binlerce kişinin katıldığı maraton canlı yayını Türk teknoloji şirketi Medianova’nın altyapısı ile başarıyla gerçekleştirildi. Yüksek teknoloji kullanılarak helikopterler yerine drone’lar üzerinden canlı yayın yapıldı; böylece maliyet düştü, havadan alınan görüntü süresi yükseldi ve kalite arttı.

Vodafone 41’inci İstanbul Maratonu bu yıl da coşkuyla gerçekleştirildi. 106 ülkeden 37 bin çipli sporcunun yer aldığı maratona, halk koşusu kategorisine 100 binin üzerinde İstanbullu katıldı. Yerli ve yabancı basında ilgiyle takip edilen maratonun canlı yayını Türk teknoloji şirketi Medianova’nın altyapısı ile yüksek kalitede gerçekleştirildi. Medianova, motosikletli ve sabit 55 kamera, 15 drone, 12 canlı yayın aracı ve 150 kişilik prodüksiyon ekibi ile maratonu, Türkçe ve İngilizce olarak hem televizyonlardan hem de internet üzerinden tüm dünyaya başarıyla yayınladı.

Rekora koşuldu

Asya ve Avrupa’nın birleştiği maratonda kıyasıya bir rekabet yaşandı. Erkeklerde Kenyalı atlet Daniel Kipkore Kibet, parkur rekoru kırarak koşuyu kazandı. Kadınlarda da birinciliğin sahibi Etiyopyalı atlet Hirut Tibebu oldu.

E-Haber Ajansı (e-ha) 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı