Gündem

ŞEHİT GAFFAR OKKAN ANISINA 2022 / 2023 MEHMET OLCAR ŞAMPİYONLAR LİGİ TURNUVASI

Şehit Emniyet Müdürü Gaffar Okkan anısına İzmir'de düzenlenen 2022 / 2023 Mehmet OLCAR Şampiyonlar Ligi Turnuvasında dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.                               

Organizasyonu düzenleyen ve aynı zamanda yetiştirdiği güvercinle ödül alan Mehmet OLCAR da amaçlarının güvercin yetiştiriciliğini yaygınlaştırmak olduğunu söyledi.

Yetiştiriciliğin meşakkatli bir iş olduğunu belirten OLCAR, şunları kaydetti: “Bu hobinin doğru anlatılması ve yetiştiricilerin emeğinin karşılığını alması için çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Güvercin yetiştirmek bir tutkudur. Bunun zevkine varan bir daha bunu bırakamaz ve onların yetiştirirken, büyütürken, yemlerken ve uçururken büyük keyif alır. Onları canı gibi sever. Ülkemizde de gün güvercin yetiştiriciliği gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Amacımız ülkemizde yetiştirilen güvercinleri uluslararası arenada marka haline getirmektir.” Törende, Şampiyonlar Ligi Kupasında ödül kazanan 9, Aliağa Kupasında ödül kazanan 3 yetiştiriciye kupaları verildi.

“Şampiyonlar Ligi” ve “Aliağa Kupası” adı altında düzenlenen müsabakaların ödül töreni, Karabağlar ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesindeki bir düğün salonunda yapıldı. İzmir Taklacı Güvercin Sevenler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Rıfat Toklu, geçen yıl boyunca düzenlenen yarışmalara 120 yetiştiricinin katıldığını söyledi. Güvercin yetiştiricilerini kutlayan Toklu, “Festivallerin amacı kuşçu camiasını bir araya getirmek ve hepimizin daha iyi kuşlar yetişilmesini vesile olmaktır. Hemen hemen tüm vaktimizi alan bu hobimizin daha iyi yerlere getirmek ve emeğimizi boşa harcamamak için yetiştiricilerimize ön ayak olmak, çıtayı her sene daha yukarı çıkarmak için çaba sarf etmektir.” ifadelerini kullandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı