Ekonomi

Sektör Profesyonelleri WorldFood Istanbul Etkinlik Programında Buluşuyor

Geçen yıl 45 ülkeden 500 katılımcı ve 20.476 ziyaretçiye ev sahipliği yapan WorldFood Istanbul’un 28’incisi 25-28 Kasım tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşiyor.

25-28 Kasım 2020 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde, 1.000’den fazla markanın katılımıyla gerçekleşecek olan 28. Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı – WorldFood Istanbul, kapsamlı etkinlik programıyla sektör ekonomisini derinlemesine ele alacak. Dört gün boyunca Fuar’la eş zamanlı gerçekleştirilecek etkinlik programında; konferanslar, katılımcı sunumları, ünlü şeflerle ile fuar gezileri, mutfak şovları ve dijital yarışma ile sektörün üst düzey karar vericileri, departman direktörleri, ünlü şefler ve teknoloji uzmanları bir araya gelecek.

Etkinlik programı; İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İHBİR), Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği (ETÜDER), Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Gastronomi Turizmi Derneği (GTD), d.ream (Doğuş Restaurant Entertainment and Management), Gıda Takviyesi ve Beslenme Derneği (GTBD), Favori Lezzetler, İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) BRCGS, World Gourmet Society (WGS) ve Aşçılar Derneği tarafından destekleniyor. Şov Mutfağı ise bu sene Öztiryakiler sponsorluğunda düzenlenecek.

2021’in Yol Haritası WorldFood Istanbul’da Belirleniyor

Türkiye’den ve dünyadan sektörün güçlü temsilcilerinin yer alacağı 28’inci WorldFood Istanbul Fuarı’nda, gıda ekonomisinin değişen dinamikleri, “yeni normal”le birlikte ithalat ve ihracatta 2021 yılı için belirlenecek yeni yaklaşımlar, gastronomi alanında yaşanan en yeni gelişmeler, uluslararası rekabetteki son durum, değişen tüketici alışkanlıkları ve sektöre dair veriler dört gün boyunca gerçekleşecek paneller ve konferanslar ile ele alınacak.

Fuar katılımcıları ve ziyaretçileri, global tecrübeye sahip isimlerle bir araya gelme fırsatına sahip olacağı 28’inci WorldFood Istanbul’da 2021 yol haritalarını çizmek, yeni satış stratejileri oluşturmak ve müşterilerinin memnuniyetini üst düzeye çıkaracak yöntemler belirlemek konusunda yardımcı olacak pek çok güncel bilgiye erişecekler.

Başkanlar, Sektörün Yeni Yıl Gündemini Konuşacak

Fuarın açılış günü olan 25 Kasım’da; İstanbul Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İHBİR) Başkanı ve Simit Sarayı Onursal Kurucu Başkanı Haluk Okutur, Ev Dışı Tüketim Tedarikçileri Derneği (ETÜDER) Yönetim Kurulu Başkanı Melih Şahinöz, Gazeteci ve Televizyoncu Aslı Şafak moderatörlüğünde bir araya gelecekler. Başkanlar Forumu: Gıda Sektörü 2021 Gündemi başlıklı panelde Kovid-19 sonrası için değerlendirme yapılarak gıda ekonomisi, ithalat ve ihracat ile bakanlık destekleri ele alınacak. Panelde sektör için bir aksiyon planı oluşturulması da hedefleniyor.

Fuarın ikinci gününde, Bloomberg HT Tarım Editörü İrfan Donat’ın yöneteceği Sürdürülebilir Tarım ile Sıfır Açlık panelinde, gıda teknolojisine yatırımların önemi ve yaklaşan krize çözüm vadeden teknolojiler ve uygulamalar ele alınacak. Sütaş Yönetim Kurulu Üyesi ve SKD Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Duygu Yılmaz, Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı (TurSEFF) İş Geliştirme Müdürü Selen İnal ve Anadolu Meraları Genel Koordinatörü Yasemin Kireç vizyon sunacak tecrübelerini ve önerilerini, katılımcı ve ziyaretçiler ile paylaşacak.

d.ream Tedarik Zinciri ve Satınalma Direktörü Volkan Yazar moderatörlüğünde düzenlenecek Gıdaya Erişim: Kriz zamanlarında Gıda Tedarik Zinciri panelinde ise gıdaya erişilebilirlik, çiftçi refahı, online alışveriş ve fiziki mağazalar gündeme gelecek. Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, Migros Ticaret A.Ş. Meyve Sebze ve Et Pazarlama Direktörü Ekmel Nuri Baydur ve Kök Projekt Kurucu Ortak ve CEO’su Semi Hakim, tedarik zincirini kırılmaz hale getirmek için yaptıkları çalışmaları aktaracaklar.

Değişen Tüketici Davranışının Sektöre Yansıması

Fuarın üçüncü günü olan 27 Kasım’da Güvenilir Süper Gıdalar Artık Yeni Akım mı? başlıklı panelin moderatörlüğünü Gıda Takviyesi ve Beslenme Derneği Başkanı Samet Serttaş yürütürken, panelistler ise XSights Araştırma ve Danışmanlık Kurucusu Çiğdem Penn, Gıda Yüksek Mühendisi Propolis Uzmanı Aslı Elif Tanuğur Samancı ve Diyetisyen Nihal Tunçer olacak. Değişen tüketici davranışlarının ele alınacağı panelde, güvenilir gıda ve süper gıda pazarının gelişimi, bitki temelli beslenme ve geleceğin tarım ekosistemi masaya yatırılacak.

Fuarın son gününde ise Food Tech Garage Maraton Sunumları adı altında, sektöre damga vuran yerli gıda girişimcileri, Konferans Sahnesi’nde deneyimlerini paylaşarak hangi açığı ya da büyüme alanını doldurduklarını anlatan ve sektöre inovatif fikirleriyle ilham olan girişimcilik serüvenlerini paylaşacaklar. Maratona dahil olan girişimler Fazla Gıda, Hyggeefoods, Lykta Greenbox, Nanomik Biotechnology, The Snack Haus ve Vahaa.

WorldFood Istanbul 28. Yılında, etkinlik programında birçok farklı format, konu ve uzmanlığı entegre ederek FOOD ARENA alanında sektörü 360 derece ele alıyor. Konferans programının yanı sıra, Food Master’s Class, Food Tech Garage, Show Mutfağı Tarif Atölyeleri ve Türkiye “Şefin En İyi Tabağı Yarışması” ile zengin içeriğini tüm sektör profesyonellerine sunarak bilgi, networking ve ilham platformu olmaya devam ediyor.

Konferans Programı ve diğer Food Arena Etkinlikleri’ni yakından incelemek ve tüm konuşmacıları tanımak için tıklayınız.

e-Haber Ajansı (e-ha) 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı