Genel

Tarihçi/Yazar Abdullah ŞAHİN, Okul Müdürü Cengiz ÇARKACI’ya bu tür çalışmalara destek vermesinden dolayı teşekkür etti.

Bursa/Mustafakemalpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Abdullah ŞAHİN, yazdığı "PAROLAMIZ YA İSTİKLAL YA ÖLÜM" adlı kitabı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysel ÇALIK  ve Okul Müdürü Cengiz  ÇARKACI'nın katılımlarıyla, İlçe Kaymakamımız Ahmet ALTINTAŞ'a takdim ederek kitap hakkında bilgiler verdi.

Abdullah ŞAHİN, yazmış olduğu ”PAROLAMIZ YA İSTİKLAL YA ÖLÜM” adlı kitabını şöyle özetlemektedir;

“İşte bu eser;

Vatan için son sözünü söylemeden şehit düşenlerin,

Bayrak için can verenlerin,

Tarihe karşı kendini sorumlu hissedenlerin, sesi olacaktır.

Eserimizde Kurtuluş Savaşı sırasında 27 kahramanımızın bu vatan uğruna ortaya koyduğu destansı mücadelesinden bahsettik.

Bugün bu vatan evlatlarını birçoğumuz adını bile duymamışızdır. Oysaki her biri vatan uğruna nelerini feda etmişler öğrendiğimiz zaman emin olun ki Türklüğümüzle bir kez daha gurur duyacağız.

Cumhuriyetimizin 100. yılında “PAROLAMIZ YA İSTİKLAL YA ÖLÜM” diyerek dünyaya meydan okuyan kınalı kuzuları unutmamak unutturmamak için eseri meydana getirdik. Şuan yetiştirdiğimiz nesil maalesef bunlardan bihaber yaşamakta. Eğer biz yeni nesillere bu kahramanları kavratabilirsek daha özgüvenli bir toplum meydana getirmiş olacağız. Ben bu eseri 25 yıllık meslek yaşantımda edindiğim bilgi birikimi ve deneyimle 27 kahramanımızın sesi olmak için yazmaya çalıştım.”

Bir solukta okuyabileceğiniz bu eser “PAROLAMIZ YA İSTİKLAL YA ÖLÜM” adıyla tüm internet satış noktalarında okurların beğenisine sunulmuştur.

Tarihçi /Yazar Abdullah ŞAHİN kimdir?

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde esnaf bir ailenin çocuğu olarak 1976 yılında dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Düziçi’nde tamamladı.  Üniversite eğitimini Balıkesir Necatibey Eğitim Fakültesi Tarih bölümde tamamladıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığına öğretmen olarak atandı. Çeyrek asırdır Tarih Öğretmeni olarak görev yapmaktadır. Meslek yaşamı boyunca MEB nezdinde yapılan birçok çalıştayda görev almıştır. Bunun dışında egetime.com dergisinde köşe yazılarıyla popüler tarih alanında halkın bilgilenmesine katkı sunmaya devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı