Genel

TOLGA KARAÇELİK’İN, BAŞROLLERİNİ DÜNYACA ÜNLÜ OYUNCULAR STEVE BUSCEMI, BRITT LOWER ve JOHN MAGARO’NUN PAYLAŞTIĞI YENİ FİLMİ “THE SHALLOW TALE”İN ÇEKİMLERİ BİTTİ!

Tolga Karaçelik’in yazıp yönettiği dördüncü ve İngilizce çekilen ilk filmi “The Shallow Tale”in New York’ta gerçekleşen çekimleri sona erdi! Başrollerini ABD’li yıldızlar Steve Buscemi, Britt Lower ve John Magaro’nun paylaştığı kara komedi türündeki filmin çekimleri 22 gün sürdü. Post prodüksiyon çalışmaları New York, Los Angeles ve İstanbul’da devam eden “The Shallow Tale”in, uluslararası festivallerde açılış yaptıktan sonra 2024’ün bahar aylarında vizyona girmesi bekleniyor.

Dünya çapında festivallere damga vuran ve çok sayıda ödül kazanan “Gişe Memuru”, “Sarmaşık” ve “Kelebekler” filmleriyle uzun süre gündemden düşmeyen Tolga Karaçelik, aynı zamanda “Kelebekler” ile Sundance Film Festivali 2018’de Dünya Sineması Büyük Ödülü’nü kazanan ilk yerli yapım olarak tarihi bir başarıya imza atmıştı.

 

Tolga Karaçelik, yazıp yönettiği “The Shallow Tale of a Writer Who Decided To Write about A Serial Killer” (“Bir Seri Katil Hakkında Yazmaya Karar Veren Bir Yazarın Sığ Hikâyesi”) adlı dördüncü filminin çekimlerini ise geçtiğimiz günlerde tamamladı. Dünyaca ünlü yıldızlar Steve Buscemi, Britt Lower ve John Magaro’nun başrollerini paylaştığı kara komedi film, bir boşanmanın ortasında bocalayan bir yazarla ona gündüzleri evliliği, geceleri ise yeni kitabında kaleme aldığı cinayetler için danışmanlık yapan emekli bir seri katilin arkadaşlığını konu alıyor.

 

Tolga Karaçelik’in İngilizce çektiği ilk film olan “The Shallow Tale”in 22 gün süren çekimleri New York’un farklı noktalarında gerçekleşti. Dünya çapındaki haklarını ABD’nin en önemli şirketlerinden ikisinin, CAA Media Finance ve UTA’in yönettiği filmin post prodüksiyon çalışmaları New York, Los Angeles ve İstanbul’da devam ediyor. Dünya prömiyerini uluslararası film festivallerinden birinde yapması planlanan “The Shallow Tale”in, festival yolculuğunun ardından 2024’ün bahar aylarında ise vizyona girmesi bekleniyor.

 

“The Shallow Tale”in yapımcılığını Cinegryphon Entertainment çatısı altında Sinan Eczacıbaşı, Scott Aharoni ve Mustafa Kaymak’la birlikte Wren Arthur ile Steve Buscemi’nin Olive Productions ve Alihan Yalçındağ’ın May Productions şirketleri, Tolga Karaçelik ve Alex Peace Power üstleniyor. Filmin uygulayıcı yapımcıları ise Britt Lower, John Magaro ve Kanat Doğramacı. (Asteros Film). Görüntü yönetmenliğini Black Bird ile tanınan Natalia Kingston’ın, prodüksiyon tasarımını American Honey, Hanna gibi yapımlara imza atan Lance Mitchell’in üstlendiği “The Shallow Tale”in müzik süpervizörlüğünü ise Emmy ödüllü Ciara Elwis yapıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı