kültür sanat

3. ULUSLARARASI DİSTOPYA FİLM FESTİVALİ’NE BAŞVURULAR BAŞLADI

26 -29 Nisan 2023 tarihinde 3’ncüsü gerçekleştirilecek Uluslararası Distopya Film Festivali’nin yarışma bölümlerine başvurular 6 Şubat-01 Mart 2023 tarihleri arasında yapılabilecek.

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları ve BKM Mutfak iş birliğiyle Uluslararası Bağımsız Sinema ve Sanat Derneği tarafından gerçekleştirilecek olan 3. Uluslararası Distopya Film Festivali’nin yarışma bölümlerine başvuru tarihi açıklandı.

Festival Direktörlüğü’nü Yönetmen Hatice Aşkın’ın yaptığı, 26 – 29 Nisan 2023 tarihleri arasında AKM Yeşilçam Sineması’nda gerçekleştirilecek festivalin yarışma bölümleri için başvurular, 6 Şubat 2023 itibariyle kabul edilecek.  Son başvuru tarihi ise 1 Mart 2023, saat 18.00.

Distopya türüne dikkat çekmek, ülke sinemamız içerisinde Distopya film üretimini arttırmak, tür çeşitliliğini dengelemek ve çağı yakalayan yenilikçi filmlere fırsat eşitliği yaratmak amacıyla gerçekleştirilen festivalin yarışma bölümlerine, yalnızca “Distopya” türünde uluslararası uzun metraj ve kısa filmler katılabilecek.

Festival yönetimi tarafından belirlenen sektör profesyonellerinden oluşan ön jürinin yapacağı eleme sonucunda; 8 uzun metraj film ile 8 kısa film finale kalacak. 29 Nisan 2023 tarihinde gerçekleştirilecek ödül töreninde ise dereceye giren filmler açıklanarak, ödülleri sahiplerine takdim edilecek.

Başvurular yalnızca “https://filmfreeway.com/InternationalDystopiaFilmFestival“ adresi üzerinden gerçekleştirilecektir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı