Gündem

Ağrı’da Çöplerden Elektrik Üretilecek | E Haber Ajansı

Ağrı Belediyesi tarafından yapılan açıklamada Aşağı Küp kıranda katı atık depolama alanında elektrik üretim tesisi kurdu. 

Küp kıran  ve 100’üncü Yıl mahallelerinde ciddi bir sorun olarak bilinen çöp alanında yapılan tesisle ilgili firma yöneticileriyle görüşen Belediye Başkanı Savcı Sayan, Aşağı Küp kıran mevkiinde  katı atık depolama hayatı olan birleşik ve yenilenebilir elektrik üretim tesisinde 10 bin 400 evin yıllık elektrik ihtiyacının karşılanacağını belirtti. 

Ağrı Belediye Başkanı Sayan, Yaptığı Açıklamada “Kurulması planlanan atık ayrıştırma tesisleri ile Geri Dönüşüm Ürünleri Dönüşüm Ekonomik Olarak kazandırılacaktır. Olan tesisimizin proje Teknolojisi, Katı Atık tesisinde depolanan Evsel atıkların çürümesi Sonucu çıkan Gazin Boru Hatları vasıtasıyla  toplanması ettik gaz motorlarında kullanılması Sonucu elektrik üretimini içermektedir” dedi. Sonu itibari ile elektrik üretimin başlayacağını söyleyen Başkan Sayan Ay, “Belediyemizin çöp Alanında Daha Önce anlaştığımız firma 20 milyona Yakın Manzara Bir Yatırım Yaptı.  Bu nedenle ay Sonunda elektrik üretimine başlayacak. Belediyeye önemli Diğer Bir ödeme veriyor.   10 bin evin elektriğini biz belediyeye Verilen ödeme Olarak hesaplıyoruz . Firmamız çok güzel bir Yatırım yapmış oldu, ilimize, belediyemize ve Ağrı’ya hayırlı uğurlu olsun “diye konuştu.

e-Haber Ajansı (e-ha)  Yılmaz Efe-Muhammed Yılmaz


<!–[if !supportLineBreakNewLine]–>

<!–[endif]–>

[ad_2]
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı