Gündem

Ahbaplar #KirletmeTemizle diyor ve 38 ilde temizlik hareketine başlıyor!

Ahbap Derneği tarafından 2019 yılında başlatılan ve bu sene 4. kez düzenlenecek olan Kirletme Temizle organizasyonu 38 Ahbap şehrimizde başlıyor. 22-24 Temmuz’da 38 şehrin belediyelerinin de desteği ile Ahbaplarımız toplanan çöpleri hem ayrıştıracak hem de toplumda çevre farkındalığı yaratmak için harekete geçecek.

Ahbap Derneği olarak; 5 yıldır çevre, eğitim, insanlık, hayvanlar, doğa ve bilim alanında dünyanın derdi olan problemleri kendimize dert ediniyoruz ve Türkiye’nin dört bir yanındaki onbinlerce gönüllümüz ile birlikte projeler üreterek bu problemlere çözüm bulmaya çalışıyoruz.

 

2019’da başlattığımız ve bu sene 4. kez hayata geçireceğimiz ‘Kirletme, Temizle’ hareketimizin İstanbul ayağı 23 Temmuz, Cumartesi günü Kemerburgaz Kent Ormanı’nda Kurucumuz ve Genel Başkanımız Haluk Levent’in katılımı ile gerçekleşecek.

 

Kirletme Temizle organizasyonu için destek olan Asel Tıp Medical, Beybi Eldiven, Koroplast, PAGÇEV, Starline Safety aracılığı ile 38 şehrimiz Adana, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bitlis, Bolu, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne Eskişehir, Gebze, Hatay, Hakkari, İstanbul, İzmir, Karabuk, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Samsun, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Van, Yozgat, Zonguldak illerindeki Ahbaplarımız şehir belediyelerinin de yardımı ile çöpleri toplayacak. Çöp toplamanın yanı sıra atıkları da ayrıştırarak geri dönüşümün önemine vurgu yapacaklar.

 

Ahbap Derneği Kurucusu ve Genel Başkanı Haluk Levent “Ahbaplarımla birlikte 22-24 Temmuz’da 38 şehirdeyiz ve geri dönüşebilecek, yeniden kullanılabilecek ya da imha edilecek tüm atıkları doğadan ayrıştıracağız. Neden Kirletme Temizle diyoruz çünkü dünyamızın kaynaklarının tükenmesini istemiyoruz. Bu hareket ile toplumda farkındalık yaratmak, geri dönüşümün öneminin altını çizmek ve çevre farkındalığı oluşturmak istiyoruz ve doğanın yaralarını iyileştirmeye gidiyoruz. Herkesten evindeki atıkları ayrıştırmasını ve plastik kullanımını azaltarak hareketimize destek olmasını rica ediyorum.” dedi.

 

 

 

 

Fidan dikerken, ‘Kirletme, Temizle’ dediler!

 

İlk olarak 26 Nisan 2019’da başlayan Kirletme Temizle hareketi ile Ahbaplar, Türkiye’nin dört bir yanında sahilleri, ormanları ve yaşadığımız alanları temizlemeye koyuldu. Bugüne dek 3 etap gerçekleşen hareket sayesinde 12 binden fazla torba çöp toplandı ve geri dönüşüme yollandı.

 

11 Kasım 2019’da Orman Genel Müdürlüğü’nün başlattığı ‘Geleceğe Nefes’ etkinliğinde de gönüllüleriyle fidan dikerken oluşan atıkları ve çöpleri toplayarak ‘Kirletme Temizle’ demiş ve alanı yüzlerce torba atıktan arındırmıştı.

 

 

Temiz bir doğa için el ele verdiğimiz Kirletme Temizle etkinliğimize, bölge halkının da katılım sağlaması için Ahbap şehir sosyal medya hesaplarında temizlenecek alanların lokasyonlarını ve etkinlik zamanlarını takip edebilirsiniz.

 

Web sitesi: https://ahbap.org/

Instagram: https://www.instagram.com/ahbap/

Twitter: https://twitter.com/ahbap

 

 

Daha detaylı bilgi için:Gonca Akpınar gonca.akpinar@ahbap.org Tel: 05337313277

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı