Genel

Bağışıklığı güçlendiren eğlence ‘konsept park’ ile tanışın! || E Haber Ajansı

Mall of İstanbul’da 2019 yılında Türkiye’nin en büyük trambolin parkı olarak hayata geçirilen Flyzone Türkiye, yenilenen yüzüyle 1 Ekim’de kapılarını açtı. Covid-19 için tüm önlemlerin alındığı Flyzone Türkiye, yüzde 50 kapasite ile çalışacak. Randevu sistemi ile ziyaretçi kabul edecek olan Flyzone, tüm koruma önlemlerini alarak “Yeni Normalleşme” sürecinin en eğlenceli aktivite merkezlerinden biri olmaya aday.

“20 dakika zıplama 1 saat yürüyüşe eş değer”

1600 metrekarelik alanda kurulu heyecanlı parkurlarla hem spor yaptıran hem de eğlendiren Flyzone Türkiye’de görevli antrenörler eşliğinde doğru spor yapma imkanı da sunuluyor. Trambolinde zıplamanın faydaları saymakla bitmiyor. Hem bir grup aktivitesi olarak da sosyalleşmeye olanak sağlayan trambolinde zıplamak, metbolizmayı hızlandırırken kilo vermeyi kolaylaştırıyor ve 20 dakikalık zıplama 1 saat yürüyüşe eş değer tutuluyor. Stresi azalttığı da kanıtlanan trambolinlerin, ruhsal dengede büyük ölçüde olumlu etkisi olduğu da söyleniyor.

“Trambolinde zıplamak bağışıklığı güçlendiriyor”

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Sporcu Sağlığı Çalışmaları ve Atletik Performans Merkezi Müdürü ve Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Osman Tuğrul Eren “Zıplamak gibi her türlü fiziksel aktivite, bağışıklık sistemindeki T hücreleri ile yararlı sitokinlerin kandaki sayısını artırarak, bağışıklık sistemine pozitif katkı sağlıyor.” dedi. Trambolinde zıplarken yakılan enerjinin obezite gelişimini önlediğini dile getiren Eren, ayrıca, büyüme kıkırdaklarında meydana getirdiği basınç sayesinde çocuklarda boy uzamasına da katkı sunduğunu söyledi.

Eren, basketbol, hentbol ve voleybol gibi sıçrama hareketleri içeren spor dallarıyla ilgilenenlerin de trambolinde antrenman yaparak, performanslarını artırabileceklerini ifade etti.

“Yeni nesil aktivite merkeziyiz”

Flyzone Türkiye’nin diğer eğlence merkezleri dışında sürekli tekrar edilen bir aktivite olduğunu ve sürekli ziyaretçi ağırladıklarını belirten Avrupa Eğlence Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Becer “Biz hem sosyalleşme, hem eğlence hem de spor merkeziyiz. Bu sebeple 1 yılı aşkın bir sürede bir fan kulübümüz oluştu” diye konuştu. Flyzone da 21 adet trambolin olduğunu kaydeden Ramazan Becer, “Her zorlukta parkurlarımız mevcut. Çeşitli yenilemeler de yaptık. Pandemi süreci için de tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Parkurlarımızdan sünger havuzumuzu bu sebeple deaktif ettik. Bu süreci müşterilerimizin sağlıklı geçirmesi için her türlü önlemi aldık” dedi.

“6 yaşından itibaren herkes trambolinde zıplayabilir”

Flyzone’a 4-13 yaş arasındaki misafirlerin ebeveynleri ile giriş yapabildiklerini belirten Becer, “70 yaşında bile misafirlerimiz geliyor. Antrenörlerimizin gözetiminde unutulmaz anlar geçiriyorlar” diye konuştu. Tüm sağlık birimlerinin trambolinin faydalarından bahsettiğine dikkat çeken Becer, “6 yaşından itibaren tüm ziyaretçilerimiz trambolinde zıplayabiliyor, zıplarken de sağlıklı bir spor aktivitesini gerçekleştirmiş oluyor” dedi.

“2021’e 5 şubeyle giriyoruz”

Pandemi dönemini avantaja çevirdiklerini ve o dönemde toplamda 30 milyon TL’lik yatırımla, Flyzone Türkiye’nin şube sayısını 5’e çıkardıklarını kaydeden Becer, “Bu sürede inşaatlarımız devam etti. Yıl sonunda Lens İstanbul, Taksim Demirören AVM, Torium, Nevşehir Nissara Avm ve Mall of İstanbul olarak 5 şubemizi de hayata geçirmiş olacağız” dedi.

e-Haber Ajansı (e-ha)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı