İzmir GündemiYaşam

Bağışlanan Her Kitap Geleceğe Bir Umut Olacak

Bostanlı Rotary Kulübü, Bostanlı Günbatımı Seyir Terası’nda kitap ve kütüphane eksiği olan okullara destek olmak amacıyla halka açık bir konser düzenledi. İzmirli Sanatçı Sedat Yüce ve Musicana Band’ın katkılarıyla “Her Kitap Bir Umut” sloganıyla gerçekleşen ve izleyicilerin kitap bağışıyla katıldıkları halka açık konsere ilgi yoğun oldu.

Bostanlı Rotary’den Eğitime Tam Destek

Rotary Bölge Federasyonunun kulüpleri aracılığıyla “Rotary Okulda” projesi ile ulaşabildiği her okula dokunmayı hedeflediği eğitime destek projesine kitap bağışı ile Bostanlı Rotary Kulübü de katıldı. Kitap ve kütüphane eksiği olan okullara halkın da desteğini alarak gerçekleştirdiği konsere İzmirlilerin ilgisi büyük oldu. İzmir Bostanlı Rotary Kulübü, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi, İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği ve İzmir Milli Kütüphanesi iş birliği ile Bostanlı Gün Batımı Seyir Terası’nda düzenlenen “Her Kitap Bir Umut” konserinde, İzmirli sevilen sanatçı Sedat Yüce ve Musicana Band gönüllü olarak sahne alırken, İzmir Milli Kütüphane Vakfı Başkanı Ulvi Puğ da şiirler ve hikâye anlatımıyla destek oldu.

İsteyen bir çocuğun ya da bir gencin hayatına dokunabileceğini dile getiren Bostanlı Rotary Kulübü Başkanı Emre Kaynak, “Eğitim demek bir ülkenin geleceği demek ve bizler el ele verirsek hep birlikte geleceğimize yön verebileceğimize inanıyoruz. Bölge Federasyon Başkanımız Fatih Akçiçek bizlere bu konuda çok güzel bir yol gösterdi. “Rotary Okulda” ile taşın altına elimizi koyarak eğitim adına birbirinden değerli işler yapmaya başladık. Kitap ve kütüphane eksiği olan okulların bu ihtiyaçlarını karşılamak üzere çift taraflı fayda sağlayan bir konser düzenleyerek hem İzmirlilere unutulmaz bir gece yaşattık hem de onların isterlerse eğer bir çocuğun ya da bir gencin eğitimine katkı sağlayabileceklerini gösterdik. Konseri düzenlememizde destek veren ve konserimize gelerek bir çocuğun ya da bir gencin hayatına dokunmamıza yardımcı olan herkese çok teşekkürler” şeklinde konuştu.

550 Kitap Toplandı

Bostanlı Rotary’nin “Her Kitap Bir Umut” Konseri’nde alanda toplanan 550 kitap adrese teslim edilecek olan toplam 1500 kitap ile birlikte kütüphane eksiği olan okullara teslim edilecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı