Spor Haberleri

Bakan Kasapoğlu: Güreş Bizim Geleneğimiz ve Geleceğimiz

Bakan Kasapoğlu, Ankara Taha Akgül Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Türkiye Güreş Şampiyonası’nda erkekler serbest stil müsabakaları için düzenlenen açılış törenine katıldı. Açılış töreninde Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın ve Türk Güreş Vakfı Başkanı Ahmet Ayık da yer aldı.

Spor branşları arasında güreşin yerinin ayrı olduğunu dile getiren Kasapoğlu, “Güreşin, sporumuzun en önemli sacayaklarından biri olması vesilesiyle bizde ayrı bir yeri olduğunu özellikle belirtmek istiyorum. Pek çok sporcumuzla tüm dünyaya varan bir ününün olması, bizleri sevindiren bir tablo. Yeni jenerasyonun heyecan ve inançla yetişmesi bizleri mutlu ediyor. Güreşimizin geçmişte olduğu gibi geleceğinin de parlak, aydınlık olduğunu görüyorum. Bu tabloda emeği olan herkese, sporcu, teknik ekip, yönetici ve ailelere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Türkiye’nin olimpiyat tarihinde en başarılı olduğu branşın güreş olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, “En büyük sevinçlerimizi bu minderde yaşıyoruz. Güreşçilerimizle çok daha fazla gurur duyacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

2020 Tokyo Olimpiyatları öncesinde önemli bir süreçten geçildiğine dikkati çeken Bakan Kasapoğlu, şunları kaydetti:

“Şu ana kadar 4 kotamız var, kota müsabakaları da devam ediyor. Bu şampiyonada ve kota sürecinde tüm sporcularımıza başarı diliyorum. Güreş, toplumun her alanında rol model olacak insanların yetiştirilmesinde önemli bir branş. Güreşçilerimizin, pehlivanlarımızın kahramanlıklarıyla büyüdük, onlarla gurur duyduk. Bunu Bakanlık olarak, federasyon olarak yarınlara çok güçlü bir şekilde taşıyacağız.”

e-Haber Ajansı (e-ha)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı