kültür sanat

Başkent’te ArtAnkara Rüzgarı Esti

ArtAnkara 9. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı, 200 galeride sunulan 2000 den fazla eserle bu yıl yine çok ilgi gördü. Serginin yanı sıra resim, heykel, seramik ve farklı disiplinlerde atölye çalışmaları ve konferanslara ev sahipliği yapan fuarın Başkent sanat dünyasındaki yankıları sürüyor.  

Ato Congresium’da gerçekleştirilen ArtAnkara 9. Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı sanatseverlerin yoğun ilgisini çekti her yaştan ziyaretçi vardı. Galeri Selvin, Galeri Soyut, Arda Sanat Galerisi, AlarmArt, Imoga, Fırça Sanat Galerisi, Nurol Sanat Galerisi, Piramit Sanat  galerileri özenle seçtikleri  eserlerle izleyiciden tam not aldılar.
Mavi Atölye’nin yeni sanatçılarından merhum ressam Ali Koçak’ın eşi Melek Koçak’ın resim çalışmaları sürerken ziyaret ettiği sergide “John Cage ile Yaşamı Fark Et”, “Humanity And Art In Exile Artist Bedri Baykam” , “Ses Olgusuna Sanatsal tasarım Boyutundan Bakmak”, “Absürt Sanat (Toplumsal Olaylar-Travmalar ve Tepkisel Sanat hareketleri Bağlamında) Sanatçı Dodi”, “Yaratıcı Endüstriler” konulu çok dilli çok uluslu söyleşiler yerli ve yabancı konuklar tarafından yoğun ilgi gördü.
Bodrum’dan Galeri Abay özel işbirliğiyle katılan ressam ve görsel tasarım sanatçısı Ahmet Hıdır’ın eserleri ArtAnkara’da görücüye çıktı. Biriz Art Project Türk resim sanatının usta isimleri Fikret Mualla, Burhan Uygur,  Hale Asaf, Nejad Devrim, Burhan Doğançay, Neşet Günal, Abidin Elderoğlu , Neş’e Erdok  ve diğer  ustalar müthiş bir koleksiyon sergilediler.
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı