Genel

Büyük Türk Milletinin özgürlük ve bağımsızlığının simgesi Cumhuriyetimizin, 100’üncü kuruluş yıl dönümünü kutlamanın büyük gururunu, coşkusunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ya istiklal ya ölüm” diyerek başlattığı, Kahraman Türk Milletinin vatan sevgisini, azmini ve kudretini bütün dünyaya duyuran bir bağımsızlık mücadelesinin sonucu ilan edilen ve Büyük Türk Milletinin özgürlük ve bağımsızlığının simgesi Cumhuriyetimizin, 100’üncü kuruluş yıl dönümünü kutlamanın büyük gururunu, coşkusunu ve heyecanını yaşıyoruz.
Yüz yıl önce aziz milletimiz, Büyük Atatürk’ ün önderliğinde, tarihte eşine az rastlanan ve pek çok millete örnek olmuş bir varoluş mücadelesi vermiştir. Dünyaya efendilik taslayan emperyalist güçler ülkemizi işgale başlamışlar, tüm tarihi boyunca özgür ve bağımsız yaşamış olan milletimizin boynuna esaret zincirini takmaya kalkmışlardır. Vatan topraklarından atılmak istenen Türk Milleti, Türkiye Cumhuriyetinin 29 ekim 1923′ de kurulmasıyla yeniden doğmuştur.

Dünyanın en güzel coğrafyasında, ama üzerinde hiç bir zayıf devleti barındırmamış zorlu bir coğrafyada yaşıyoruz. Tarihimiz hep mücadelelerle geçti. Bugün de yine emperyalist güçlerle ve onların maşası olan ülke ve örgütlerle olan mücadelemiz kuzey Irakta, Suriye’de, Doğu Akdeniz ve Libya’ da ve hatta kardeş ülkemiz Azerbaycan’ da tüm kararlılığıyla sürmektedir. İnanıyoruz ki! Biz bir ve beraber oldukça üstesinden gelemeyeceğimiz hiç bir zorluk yoktur. Çağlar açıp kapatan ecdadımızın büyüklüğüne tarih ve bütün dünya defalarca şahitlik etmiştir.

Bu büyük günde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ü, milli mücadelemizin bütün kahramanlarını; kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum. Kıvılcımları ataşe dönüştüren Cumhuriyetimizin yeni yüzyılında bu ateşi yangınlara dönüştürmesi dileklerim ile Cumhuriyet Bayramımızı tekrar kutluyorum. Allah birliğimizi ve dirliğimizi bozmasın.

Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Savaş KARABALİ
Jandarma Mensupları Şehit Gazi ve
Aileleri Vakfı-JANVAK Genel Başkanı

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı