Genel

DATÇA MURAT ÇİFTLİĞİ İLE DOĞAL VE SAĞLIKLI ÜRÜNLER SOFRALARA GELİYOR

Beyaz yaka çalışma hayatından sıyrılıp, öncelikle kendi yaşamına sonrasında ise tüm tüketicilere doğal ve sağlıklı beslenme değerleri kazandırmak isteyen genç girişimci Murat Tapik tarafından kurulan Datça Murat Çiftliği, Anadolu’nun pek çok köşesinde emeği ile toprağa hayat veren çiftçilerin ürettiği katkısız ürünleri en doğal ve güvenilir haliyle tüketiciyle buluşturuyor.

Datça Murat Çiftliği, ülkesinin bulunduğu coğrafi zenginliğin ve  “yedikleriniz ilaçlarınız, ilaçlarınız yedikleriniz olsun” prensibiyle çocuk doktorluğu yapan doğa aşığı bir babanın rehberliğinde doğal beslenmenin sağlıklı bir yaşam için ne kadar kıymetli olduğunun farkında olarak büyüyen Murat Tapik’in Datça Yarımadası’nda başlayan doğal yaşama adanmış bir başarı ve girişimcilik hikayesi… Tarıma ve sağlıklı gıdaya gönül veren  genç bir girişimcinin kurduğu Datça Murat Çiftliği, Anadolu’da dürüst tarım yapan çiftçileri bir çatı altında toplayarak kurduğu ekolojik üretici topluluğu ile kocaman bir aileye dönüştü. “Yerli üretim, bilinçli tüketim” sloganı ile kendi çiftliklerinde ve Türkiye genelinde iyi tarım ve organik sertifikalı üretim yapan çiftliklerle kurduğu dürüst tarım ilkesi ile doğal ve sağlıklı ürünleri en güvenilir şekilde çiftliklerden sofralara taşıyor. 80’den fazla yerli üretici ile omuz omuza yürüyen marka; işine dört elle sarılan ve ürettiği ile gelir elde etmek isteyen kadın üreticilere öncelik tanıyarak kadınların ekonomik kazanımlarına da aracılık ediyor.

 

81 ilde tüketicileri organik ve sağlıklı gıdayla buluşturuyor

Çengelköy, Moda, Fişekhane’de yer alan mağazalarının yanı sıra www.datcamuratciftligi.com üzerinden 81 ile online hizmet veren Datça Murat Çiftliği, özel dağıtım ağı ile İstanbul içi bölgelere haftanın 7 günü taze teslimat yapıyor. İstanbul dışı bölgelere ise ürüne göre tazeliğini kaybetmeden Türkiye’nin pek çok iline kargo ile gönderim yapmaya devam ediyor.

 

Sağlıklı ve doğal lezzetlerle ekolojik pazar keyfi yaşatıyor

Farklı lokasyonlarda hayata geçirdiği organik ve ekolojik pazarlarla tüketicilerle buluşan Datça Murat Çiftliği, her hafta belirli günlerde Kanyon’da kurulan “Organikanyon”, Ormanada “Organikada” ardından son olarak Fişekhane Ekolojik pazarda yerini aldı. Her hafta Cumartesi ve Pazar günleri 10.00 ile 20.00 saatleri arasında Fişekhane’de kurulan Fişekhane Ekolojik Pazar by Datça Murat Çiftliği; üretici hikayeleri, lezzetli atıştırmalıklar, ekolojik yaşamı destekleyen atölyeler, workshop etkinlikleri, alanında uzman isimlerle düzenlenen söyleşiler, tiyatro, sinema, sergiler ve çeşitli müzik dinletileriyle keyifli bir alışveriş deneyimi yaşatıyor.

 

Kadın üreticileri desteklemeye yönelik güçlü iş birliği…

İlk günden bu yana  ekolojik ve organik tarıma gönül veren çiftçilerin yanında olan Datça Murat Çiftliği, kadın üreticilere öncelik tanıyarak kadınların ekonomik kazanımlarına destek oluyor. 45’den fazla kadın üreticinin büyük emekle ürettiği ürünleri tüketicilerle buluşturuyor. Kadınların ekonomik açıdan güçlenmesine destek olmak amacıyla birçok proje yürüten marka, BigChefs’in yerel kadın üreticilerin ekonomik olarak kalkınmalarını sağlamak, üretimlerini sofralara taşımak ve kadın girişimcilere destek olmak amacıyla başlattığı “Toprağın Kadınlarından Sofralara” projesine de dahil oldu. 2018 yılında hayata geçirilen proje kapsamında menülerinde yer alan bazı ürünlerini kırsaldaki kadın üreticilerden tedarik eden BigChefs’in şubelerinde artık Datça Murat Çiftliği standı da yer alıyor.

 

Anadolu’nun farklı yörelerinden doğal ve organik lezzetler sofralara geliyor

Birçok farklı kategoriden oluşan geniş ürün çeşitliliğiyle hizmet veren Datça Murat Çiftliği, şirden mayası ile yapılan peynirler, organik sertifikalı siyah ve yeşil zeytinler, günlük ve taze olarak toplanan organik yumurtalar, şeker ilavesiz reçel ve marmelatlar, bal ve arı ürünlerinin de arasında bulunduğu doğal kahvaltılık çeşitleriyle tüketicileri hem sağlıklı hem de lezzetli ürünlerle bir araya getiriyor. Datça yöresine ait badem çeşitleri, kuruyemiş ve kuru meyveler, atalık tohumlardan organik üretim bakliyatlar, yerli tohumlarla organik ve geleneksel doğal tarım yöntemleri ile mevsiminde üretilen sebze ve meyve çeşitleri, temel gıda ürünleri, bitki çayları, organik buğday ve tam buğday unu kullanılarak yapılan ekşi mayalı ekmekler Datça Murat Çiftliği’nin özel seçki ürünleri arasında yer alıyor. Ürün gamı ve üretici toplulukları ile sürekli büyüten marka yakın zamanda glutensiz, vegan, ketojenik, anne &bebek ve ekolojik hijyen kategorilerini de ürün ailesine ekleyecek.

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı