Ekonomi

Dünyada Kendimizi Sanal Fuarda da İfade Edeceğiz || E Haber Ajansı

Dijital fuarların dünyaya tanıtılması ve duyurulması için reklamlar yapılması gerekiyor. Bunun için de alt yapı çalışması yapılması gerekiyor.

Biz sektörler olarak kendimizi dijital ortamda ifade ederek dünyaya kendimizi tanıtmak zorundayız.”

Ürettiği bütün projeleri hayata geçirmeyi ustalıkla başaran EVSİD Başkanı Burak Önder, sanal fuarcılık ile ilgili şunları söyledi; “Tüm dünyanın gözünün önünde laboratuvar gibi bir sürecin hep beraber geçiriyoruz. Bu yüzden zihin sondajlarına çok ihtiyaç var. Sanal Fuarcılık anlamında birkaç bir şey söylemek isterim.

Aşı ve ilaç olmadan fiziksel yani Konvansiyonel fuarlara eskisi kadar Bir katılım olmayacağı bir kesin.

En yakın fuara ne zaman katılmak istersiz sorusuna, en yakın ihtimal ekim ayındaki kantom fuarı çıktı.

Fuarlar tabi ki de olacaktır fakat eskisi kadar katılım olmayacağı göz ününde bulundurularak, sanal fuarıkonuşmaya başladık.

Fiziksel fuarları şu an yapabilseydik sanal fuarları konuşur muyduk bence hayır. Şu an fiziksel bir fuar olsaydı sanayici ve ihracatçılar olarak sanal fuara sıcak bakmayacaktık. Nedeni ise fiziksel fuarların başka enstrümanları var. İnsanlara dokunmak, sosyalleşmek, ürünlere dokunmak var bu yüzden fiziksel fuarlar hala daha çok önemli.

Eğer sanal fuar ve sanal heyetleri konuşacaksak bunların temellerini çok iyi atmamız lazım. Sanal fuarlardan önce sivil toplum örgütlerimiz, ihracatçı birliklerimizin, odalarımızın, sektörelve derneklerimizin yapması gereken çok ciddi işler var. Bunların hepsini temellendirmek için bizim çok nitelikli düzgün indeks alt yapımızı hazırlamamız lazım.”

Toplantı tüm katılımcıların görüş ve önerileri ile sona erdi.

e-Haber Ajansı (e-ha)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı