İzmir Gündemi

Ege Perla Turna Kadın Kooperatifi’ne Ev  Sahipliği Yapıyor

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ile Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğinde Japonya Hükümeti desteğiyle kurulan, İzmir'in Bornova İlçesi’nde faaliyet gösteren Turna Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, muhteşem lezzetleri ile 11 – 13 Ağustos tarihleri arasında Ege Perla B1 katında AVM ziyaretçileriyle buluşuyor. 

Tepe Emlak Yatırım yönetimindeki İzmirin öncü karma projesi Ege Perla, emekçi kadınlar tarafından kurulan Turna Kadın Kooperatifinin hazırladığı midye dolma, sebzeli erişte, sürk peyniri, kuru biber, halhalı zeytin gibi yöresel   Türk lezzetlerini ziyaretçileriyle buluşturmaya hazırlanıyor.

 

11 – 12 – 13 Ağustos tarihleri arasında Ege Perla B1 katında kurulacak stant alanında 11.00 – 19.00 saatleri arasında gerçekleşecek satış etkinliğinde Ege Bölgesine özgü lezzetler haricinde Anadolu lezzetleri de kooperatif üyesi kadınlar tarafından hazırlanarak ambalajlı ve sertifikalı olarak satışa sunuluyor. Egenin en kıymetli deniz ürünü midyeler kırk sekiz saat süresince dezenfekte edilerek tüm hijyen kurallarına uygun olarak hazırlanarak paketleniyor.

 

FAO ile İzmir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün kooperatifçilik eğitimi, girişimcilik destekleriyle kurulan Turna Kadın Kooperatifini desteklemek, kadınların emeğine değer katmak için sizi de 11 – 13 Ağustos tarihleri arasında Ege Perlaya bekliyoruz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı