İzmir Gündemi

İzmir Girişim Dünyası Gain Global ile Dünyaya Açılıyor!

Gain Global İzmir’ de çalışmalarını başlatarak girişimciliği yaygınlaştırma odağında genişlemesini sürdürüyor.

Girişimciler ile yatırımcıları bir araya getirmek üzere başlattığını çalışmaları Gain Global bugün İzmir ile birlikte Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Denizli, Gaziantep, Girne, İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Lefkoşa, Nevşehir ve Osmaniye şehirlerinde gerçekleştiriyor.

İzmir’ in de çalışmalara katılması ile birlikte Anadolu’ da yaygınlaşma ve girişimcilik alanında farkındalık oluşturma hedefleri odağında ilerlediklerini ifade eden Ülke Direktörü İsmail Haznedar, 2020 yılına 20 şehirde olmak hedefinde ilerlerken aynı zamanda sonuç odaklı girişimcilik projelerini de artıracakları bir dönem için çalıştıklarını aktardı.

Konu ile ilgili olarak İzmir’ de çalışmaların liderliğini üstlenen Yaşar Üniversitesi akademisyeni ve Noderix A.Ş.’ nin CEO’ su Dr. Orkun Karabaşoğlu, Gain Global’ deki rolü ile ilgili olarak, “İzmir’ de girişimcilik alanında büyük bir potansiyel var. Üniversiteler, teknoparklar ve kuluçka merkezleri girişimcilere güzel imkanlar sağlıyorlar. Ancak, en büyük boşluklardan biri girişimcileri uzman mentörler ve yatırımcılarla buluşturabilmek. Gain Global bu boşluğu doldurarak, İzmir girişimcilerinin dünya çapında başarı hikayeleri yazmalarına destek olabilir.” açıklamasını yaptı.

Gain Global, deneyim sahibi kişiler ile girişimci adaylarını buluşturmayı ve yeni girişimlerin sayısını artırarak başarılı projeleri gerçekleştirmeyi hedefliyor. Program içerisinde Girişim Buluşması, Atölye Çalışması, Seminerler ve Sahne sunumları yapılıyor. Dönem içerisinde şehrin en iyi girişimleri seçiliyor ve potansiyel yatırımcılar ile buluşturuluyor. Girişimciler, destekçiler, eğitmenler, mentorler, yatırımcılar, kurumlar bir araya gelerek projeleri değerlendiriyor ve gelişimlerine katkı sağlıyor.

Dr. Orkun Karabaşoğlu Hakkında

Dr. Orkun Karabaşoğlu, master ve doktorasını Amerika’da Carnegie Mellon University (CMU)‘ da 2013 yılında tamamladıktan sonra Massachusetts Institute of Technology (MIT)‘ de doktora sonrası araştırmacısı olarak çalışmıştır. Uzun yıllar Amerika ve Çin’in önde gelen üniversitelerinde çalıştıktan sonra, 2017’ de Türkiye’ ye dönerek Yaşar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’ ne Dr. Öğretim Üyesi olarak katılmıştır. Ayrıca, akıllı şehirler için nesnelerin interneti (IoT) alanında teknoloji geliştiren Noderix A.Ş.’ nin Kurucusu ve CEO’ sudur.

Gain Global Hakkında

Gain Global, yeni girişimleri başlatma yolunda girişimci adaylarını güçlendirmeye yönelik aksiyon odaklı destekçiler, yatırımcılar ve paydaşlardan oluşan bir ağdır. Girişimcilik alanında farkındalık oluşturmak ve girişim fikirlerinin şirketleşerek büyümesini kolaylaştıracak iş birliği ortamları geliştirmek üzere çalışmalar yürütüyor. 2020’ de, 20 ülkede 200 şehirde 20.000 üye ile çalışmalarını yürüten bölgenin en yaygın girişim yatırım ağı olmayı hedefliyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı