Köşe Yazıları

KATE NEREDE?

Kızıl Goncalar dizisini izliyorsanız bol bol “Cüneyt nerede?” sorusunu duymuşsunuzdur. Bir kaç haftadır İngiltere başta olmak üzere dünyanın bir çok yerinde de buna benzer bir soru dönüp dolaşıyordu herkesin dilinde; “Kate nerede?”

Birleşik Krallığın ünlü ve sevilen ismi, Galler Prensesi Catherine Elizabeth Middleton, kısaca Kate epeydir kayıptı.

Bu yılın başlarında Ocak ayında karın bölgesinden ameliyat olduğu ve önemli bir sorun olmadığı söylenmesine rağmen, bu yıl ünlü prenses hiç görülmedi. Ve dünyanın her tarafından “Kate nerede” soruları yükselmeye başladı. Hatta ülkemizde prensesin öldüğüne dair dedikodular bile çıktı.

Kraliyet yetkilileri bu tür dedikoduları önlemek için bu ayın başlarında bir açıklama yaptılar. Galler Prensesi’nin Paskalya sonrasına kadar dinleneceği ve Kensington Sarayı’nın yalnızca önemli bir şey olduğunda güncelleme sağlayacağını açıkladılar. Ve Prenses Kate’in “iyi durumda” olduğunu yinelediler.

Anneler gününde de (burada anneler günü Mart ayında kutlanıyor) Prenses Instagram hesabından 3 çocuğu ile birlikte çekilmiş bir fotoğraf ile anneler günü mesajı yayınladı. Geçen hafta da eşi Galler Prensi William ile Windsor’da alış veriş ederken çekilmiş video basında görüldü ama bu görüntülerden sonra da o kişinin Kate değil de dublörü olduğu, anneler günü mesajındaki fotoğrafın da fotoshop olduğu söylentileri yayıldı.

Bir kısım ise Prens William’ın Kate’i aldattığını ve Kate’in bu yüzden kayıp olduğunu, boşanabileceklerini düşünürken Prenses birden ortaya çıktı.

Bir bankta oturmuş ve sonunda kendisini merak edenlere bir video ile sesleniyordu. Yaptığı bu basın açıklamasında kanser tedavisi gördüğünü anlattı. Ortalarda bir süre görünmeyişinin ve bir açıklama yapılmamasının nedeni olarak da çocuklarını gösterdi. Kamuoyuna duyurmadan önce bu haberi kabullenmek ve çocukları Prens George (10), Prenses Charlotte (8) ve Prens Louis (5)’e anlatmak için zamana ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Ama bu video bile bazı kesitler için pek inandırıcı olmadı. Bu videonun gerçek olmadığı, üzerindeki kazağın 7 yıl önce bir videoda görüldüğü ve videodaki kişinin “AI” teknolojisi ile konuşturulduğu, prensesin öldüğü ya da komada olduğu iddiaları ortaya atıldı. Açıklamayı yaparken Prensin yanında olmaması da ayrıca soru işaretlerine neden oluyordu.

Gerçeği tam olarak bilemesek de Kraliyet ailesi kısa bir süre önce de Kral Charles’ın hastalığını duyurdu. Şimdi de Kate’in durumu açıklandı. Güneşin batmadığı Krallıkta maalesef kara bulutlar dolaşıyor ve kanser/hastalık ne kral dinliyor ne de prenses.

Kendilerine acil şifalar ve sizlere, hepimize sağlıklı güzel günler diliyorum.

Daha Fazla Göster

İlkgül Karaca

Gazeteci / Yönetici

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı