İzmir Gündemi

Kılıçdaroğlu’ndan Seyyar Esnaf’a umut

İzmir Seyyar Esnaf ve Sanatkarlar Meclisi CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti.

Merkezi İzmir’de bulunan, Türkiye genelinde üye sayıları 7 milyona yaklaşan ülkenin en büyük Sivil Toplum Örgütü olan Seyyar Esnaf ve Sanatkarlar Meclisi Başkanı Evren Laçin beraberindeki Kanaat Meclisi üyeleriyle birlikte CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ederek çalışmaları hakkında rapor sundu.

KILIÇDAROĞLU’UNDAN DESTEK SÖZÜ

Genel Başkan Evren Laçin ve Kanaat Meclisi üyelerini TBMM’deki ofisinde kabul eden CHP lideri Kılaçdaroğlu iktidar olduklarında seyyar esnafın sorunlarını çözeceklerini söyledi.

Yaptıkları ziyareti değerlendiren Evren Laçin, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu Ankara’da TBMM’deki makamında ziyaret ettik. CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel’in de katıldığı görüşmede, genel başkan Kılıçdaroğlu’na kurulacak Esnaf Bakanlığı bünyesinde seyyar esnafın da temsil edilmesi gerektiğini ilettik. Sayın Kılıçdaroğlu da seyyar esnafın kayıt altına alınıp sosyal güvenceye kavuşmaları konusunda bizlerle aynı fikirde olduğunu dile getirdi. Ülke genelindeki 7 milyon seyyar esnaf adına Kılıçdaroğlu’na taleplerimizi, sorunlarımızı ve çözüm önerilerimizi içeren raporumuzu da iletme imkanı bulurken, kendisi de en kısa sürede İzmir Seyyar Esnaf ve Sanatkarlar Meclisi’ni ziyaret etmek istediğini söyledi. Meclis ziyaretimizde ayrıca CHP Grup Başkan Vekili Faik Öztırak ile de bir araya gelme fırsatı bulduk” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı