kültür sanat

KÜÇÜKÇİFTLİK BAHÇE TİYATROSU SEZONUNU,  22-23 HAZİRAN’DA ERDAL BEŞİKÇİOĞLU’NDAN “BİR DELİNİN HATIRA DEFTERİ” ile AÇIYOR!

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun heyecanla beklenen üçüncü sezonu, Erdal Beşikçioğlu’nun sahneleyeceği “Bir Delinin Hatıra Defteri” ile başlıyor! Gogol’un ölümsüz eserini, Beşikçioğlu’nun olağanüstü performansıyla buluşturan “Bir Delinin Hatıra Defteri”, 22 Haziran Çarşamba ve 23 Haziran Perşembe akşamları KüçükÇiftlik Park’ın yeşil yüzü KüçükÇiftlik Bahçe’de seyirciyle buluşacak. Bu yıl da Mey|Diageo kurumsal desteği ve URU organizasyonuyla gerçekleşen KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek oyunun biletleri, etkinlik başlama saati olan 21.00’e kadar KüçükÇiftlik Park gişesinden ve online olarak Biletix’ten temin edilebilir.

Şehrin eğlence mirası KüçükÇiftlik Park’ın büyük bir yatırım yaparak hayata geçirdiği KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nun üçüncü sezonu için geri sayım başladı. KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, yemyeşil huzurlu bahçe ortamıyla İstanbulluların yaz aylarındaki kaçış noktası haline gelen KüçükÇiftlik Bahçe’de sevilen tiyatro gruplarının en ilgi gören oyunlarını seyirciyle buluşturuyor.

 

“BİR DELİNİN HATIRA DEFTERİ” 22-23 HAZİRAN’DA!

 

2022 sezonunda yine en çok konuşulan oyunları sahnesinde ağırlayacak olan KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu, ilk olarak Tatbikat Sahnesi’nin kült oyunu “Bir Delinin Hatıra Defteri”ne ev sahipliği yapacak. Erdal Beşikçioğlu’nun muhteşem oyunculuğu ve tükenmeyen enerjisiyle çok beğenilen “Bir Delinin Hatıra Defteri”, 22 Haziran 2022 Çarşamba ve 23 Haziran 2022 Perşembe akşamları KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu’nda sahnelenecek.

 

Çar 1. Nikolay’ın baskıcı devrinde yaşamış küçük bir devlet memurunun hayatı üzerine merkezlenen ve günlük formatında ilerleyen “Bir Delinin Hatıra Defteri”, başkahraman Poprişçin’in deliliğe doğru gidişini anlatır. Poprişçin’in yaşadığı sıkıcı ve tekdüze hayata, bir de müdürünün kızına duyduğu aşk eklenince içinde bulunduğu girdap iyice büyür. Aksentin İvanoviç Poprişçin’in baskıcı sistemde boyun eğmeme çabaları ve yaşadığı psikolojik gel-gitler, kendisini İspanya Kralı sanmasına kadar devam eder ve akıl hastanesine kapatılmasıyla son bulur.

 

Nikolay Vasiliyeviç Gogol’un kaleme aldığı “Bir Delinin Hatıra Defteri”nin uyarlamasını ve yönetmenliğini M. Cem Emüler üstleniyor.

 

Başlama saati 21.00 olan oyunların biletleri online olarak Biletix’ten ve KüçükÇiftlik Park gişesinden temin edilebiliyor.

 

 

Bilgi için:             instagram.com/kucukciftlikpark

kucukciftlikpark.com

twitter.com/KucukCiftlik

 

KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu 2022 Programı

22-23 Haziran           Bir Delinin Hatıra Defteri – Tatbikat Sahnesi

6 Temmuz     SAMANYOLU’nu bilir misiniz? – Davran Tiyatrosu

7 Temmuz     Sevgili Arsız Ölüm Dirmit – Tiyatro Hemhal

20 Temmuz    Cimri – Semaver Kumpanya

21 Temmuz   Sır – Gate Production

27 Temmuz    Cimri – Semaver Kumpanya

10 Ağustos    Deli Bayramı – DasDas

11 Ağustos     Ağaçtaki Kız – DasDas

18 Ağustos     Kuşlar – Semaver Kumpanya

24 Ağustos    Küvetteki Gelinler – Tatbikat Sahnesi

25 Ağustos     Acting – Tatbikat Sahnesi

31 Ağustos    Baba-Kız – Müjdat Gezen Tiyatrosu

2 Eylül            Yaşamaya Dair – Dostlar Tiyatrosu

 

*Programın diğer oyunları ilerleyen günlerde açıklanacak.

 

KüçükÇiftlik Park HAKKINDA:

İstanbul’un kalbinde yer alan KüçükÇiftlik Park, 17. yüzyıldan beri şehrin kültür ve eğlence merkezi. Günümüze kadar mesire alanı, hasbahçe, gazino ve lunapark olarak İstanbulluları ağırlayan mekan, bugün kurumsal etkinliklerden lansmanlara, fuarlardan davetlere, düğünlerden dev konserlere, tüm sahne sanatlarından sergilere kadar ses getiren etkinliklerin yapıldığı çok amaçlı bir etkinlik merkezi olarak hizmet vermektedir. Yaz sezonunda etkinliklerin ihtiyacına göre düzenlenebilen 17.000 kişi kapasiteli alanı, kış sezonunda ise 4.500 kişi kapasiteli kapalı alanı ile şehrin ihtiyacına cevap vermektedir. 2000 metrekarelik çim alana sahip KüçükÇiftlik Bahçe ise yaz sezonunda ayrı bir alan olarak hizmete açılmaktadır.

 

URU HAKKINDA:

2007 yılından bu yana etkinlik sektöründe faaliyet gösteren URU, yenilikçi projeler geliştirerek geniş kitleleri kültür-sanat etkinlikleriyle buluşturan çok amaçlı bir organizasyon şirketidir. Gerçekleştirdiği etkinliklerde sunduğu 360 derece hizmetle sektöre alternatif bir soluk getiren URU, kurumsal etkinlik ve lansmanları; konser, parti ve festivalleri; moda tasarım aktivitelerini yenilikçi bir anlayışla tasarlayarak dünya standartlarında bir organizasyon hizmeti vermektedir.

 

MEY | DIAGEO HAKKINDA:

TEKEL’in alkollü içkiler bölümünün özelleştirilmesi sonucu 2004 yılında kurulan Mey İçki; 9 fabrikası ve 1000’i aşkın çalışanıyla gıda ve içecek kategorisinde Türkiye’nin en büyük beşinci hızlı tüketim ürünleri şirketidir (Kaynak: 2019 Nielsen Perakendeci Paneli). Kurulduğu günden bu yana; 150 senelik bir mirası devralmış olmanın bilinciyle hareket ederek, çiftçi, esnaf, dağıtım kanalları, yan sanayi, turizm ve hizmet sektörleriyle birlikte doğrudan ve dolaylı olarak yüz binlerce kişinin geçimini sağlamasına katkı sunmaya devam eden Mey|Diageo , Türkiye’de tarıma dayalı sanayinin önemli bir parçasıdır. 2011 yılından bu yana, yaklaşık 180 ülkede ticari faaliyeti ve 80 ülkede de bölge ofisi bulunan dünyanın en büyük ve lider alkollü içki üreticisi Diageo’nun şemsiyesi altında yer alan Mey|Diageo’nun portföyünde 80 marka bulunmaktadır. Türkiye’de ISO 9001 belgeli ilk rakı üreticisi ve ISO 22000 belgeli ilk şarap üreticisi unvanına sahip olan Mey|Diageo, yüksek alkollü içki sektöründe de çevre yönetim sistemini ISO 14001 standardına uygun olarak belgeleyen ilk ve tek firmadır.

 

Bilgi için:             instagram.com/kucukciftlikpark

kucukciftlikpark.com

twitter.com/KucukCiftlik

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı