Ekonomi

GENÇ YETENEKLER ÇALIŞMAK İSTEDİKLERİ İŞVERENLERİ SEÇİYOR

Gençlerin kariyer platformu Youthall’un bu yıl ikincisini düzenlediği Youth Awards için şirketler, aday olmak istedikleri kategorileri belirlemeye başladı. Gençlerin en çok çalışmak istediği şirketleri belirlediği ödüller için son başvuru tarihi ise 20 Haziran. Kazanan şirketler, 10 Eylül’de Youthall web sitesi üzerinden açıklanacak ve ödüller sahiplerini bulacak. 

Gençler, öğrenci iken staj yapmak, mezun olduklarında ise işe girmek için şirketlerin kendilerini seçmesi adına büyük uğraş veriyor. Gençlerin kariyer platformu Youthall’un bu yıl ikincisini düzenlediği Youth Awards’ta ise bu durum tersine çevriliyor ve bu kez şirketler, gençler tarafından seçiliyor.

Türkiye’nin en büyük şirketlerinin; kendilerini, şirket kültürlerini, yetenek, eğitim ve staj programları gibi uygulamalarını gençlere aktardıkları ve işe alım süreçlerini yönettikleri gençlerin kariyer platformu Youthall, 18-35 yaş arasındaki 1 milyondan fazla genç tarafından aktif olarak kullanılıyor.

Youthall’un düzenlediği Youth Awards için aday olacak şirketlerin 20 Haziran tarihine kadar Youth Awards 2022 – Gençler En İyileri Seçiyor | Youthall adresi üzerinden başvuru formunu doldurması gerekiyor. Oylama sürecinin sonunda ise gençler tarafından 19 kategoride seçilen şirketlere ödülleri, Youthall web sitesi üzerinden açıklanacak ve takdim edilecek.

Geçen yıl 46 binden fazla genç oy kullandı

Youthall CEO’su Emre Aykan, geçen yıl Youth Awards’ta 150 üniversiteden 46 bin 238 gencin 127 farklı şirketi değerlendirerek oy kullandığını, bu yıl hem aday şirketlerin hem de oy kullanacak gençlerin sayısının daha da artmasını beklediklerini söyledi. Aykan, amaçlarının şirketlerin bünyesine katmak istedikleri gençler tarafından nasıl algılandıklarını yine gençlerin değerlendirmeleriyle görmelerini sağlamak olduğunu ifade ederek “Şirketler, Youth Awards ile hem bir işveren markası olarak gençlerdeki algılarını öğrenme hem de insan kaynakları çalışmalarını onların gözünden değerlendirme fırsatını yakalıyor. Gençler de beğendikleri ve çalışmak istedikleri şirketleri ödüllendirme şansına sahip oluyor.” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı