Spor

N Kolay 16. İstanbul Yarı Maratonu’nda Dünya Rekoru kırıldı!

Aktif Bank Genel Müdürü Ayşegül Adaca, kadın rekortmeni ilk kutlayanlar arasındaydı

N Kolay 16. İstanbul Yarı Maratonu’nda kadınlarda dünya rekoru kıran Ruth Chepngetich’i ilk kutlayanlar arasında Aktif Bank Genel Müdürü Ayşegül Adaca da vardı. Adaca, “Türkiye’deki ilk dünya rekorunu bir kadının kırması bizleri ayrıca gururlandırdı” dedi.

Dünyanın en hızlı sekiz maratonu arasında yer alan N Kolay 16. İstanbul Yarı Maratonu’nda şampiyon atletleri gururla izlediklerini belirten Aktif Bank Genel Müdürü Ayşegül Adaca, “Türkiye’de ilk kez dünya rekorunun kırıldığı bu maratonda tarihe tanıklık ettik. İstanbul parkuru tüm dünyadaki rekortmen koşucular için önemini daha da artıran bir parkura dönüşmüş oldu. Bu rekorun bir kadın sporcudan gelmesine de ayrıca çok memnun olduk. Yaşamın her alanında güçlü bir şekilde var olan kadınları temsil eden Ruth’u tebrik ediyorum” ifadesini kullandı.

N Kolay İstanbul Yarı Maratonu’nda Kenyalı atlet Ruth Chepngetich 1:04:02’lik derecesiyle dünya rekorunu kırarak kadınlar kategorisi genel klasmanı ilk sırada tamamladı. Etiyopyalı Yalemzerf Yehualaw, 1:04:40’lık derecesiyle yarışta ikinci olurken, Kenyalı Helen Obiri 1:04:51’lik zamanlamasıyla koşuyu üçüncü sırada tamamladı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı