kültür sanat

Oyuncu Dilek Denizdelen’den Ege Time Dergisine Ziyaret

Mucize, Aşka geldik, Vezir Parmağı  gibi filmlerde rol alan son olarak sen anlat Karadeniz dizisinde telgraf Naciye karakterini oynayan sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu Dilek Denizdelen Ege Time Dergisini ziyarette bulundu. Denizdelen yeni projesiyle ilgili açıklamalar yaptı.

İzmir’de gerçekleştireceği projelerle ilgili konuşan Denizdelen, “yakında kamera önü oyunculuk, temel oyunculuk, diksiyon dersi gibi konularda burada kurs açacağız. Bu proje İzmir’in tüm ilçelerini kapsayacak şekilde olacak. Ege time dergisi ile beraber bir çalışma yapacağız” dedi.

“Mahsun kırmızıgül ile yeni film projemiz var”

Şuanda en yakın projelerinin bir film projesi olduğunu vurgulayan sanatçı denizdelen, “mahsun kırmızıgül ile bir aile gibi olduk. Kışa hazırlık yapıyoruz ve beraber film projemiz var. Onunla çalışmak ve görev almak çok zevkli. Ayrıca şimdilik sürpriz olsun TRT de bir projemiz var. Netleşince bilgi vereceğiz. Ama bundan sonra İzmir’de oyunculuk kursları açmaya başlayacağız” diye konuştu.

Eğitmenlik tecrübesine değinen denizdelen mucize aşk-2 filminde oynayan çocukları seçerek onları eğittiklerini ve çocuk oyuncu koçluğu yaptığını söyledi. 31 yıldır bu işin mutfağında olan Denizdelen şunları söyledi: “İstanbul’da Osman Yağmurdereli sanat merkezinde kamera önü oyunculuğu dersleri verdim. Bu alanla alakalı sosyal hizmetler okudum. Çocuklarla, gençlerle alakalı eğitim vereceğim zaman tiyatro, diksiyon, kamera önü, sanatla alakalı en iyisini verebilmek adına psikolojilerini ve onları doğru yönlendirmek istiyorum. Bu konuda birçok sertifika aldım. Okumaya ve öğrenmeye devam ediyorum.”

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı