İzmir Gündemi

Oyuncu Esra Gezginci’den 19 Mayıs Mesajı

Tiyatro ve sinema sanatçısı Esra Gezginci 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili mesajını paylaştı.

Oyuncu Esra Gezginci’den 19 Mayıs mesajı
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıkarak başlattığı kurtuluş mücadelesi bugün 102’nci yaşına girdi.
Tiyatro ve sinema sanatçısı Esra Gezginci Ankara’nın Ulus semtinde bulunan 2. TBMM Binası olan Cumhuriyet Müzesini ziyaret etti.Gezginci, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlarken şu sözlere yer verdi:

“Bir oyuncu olarak doğru yolda yürümeye devletime ve milletime örnek olacak bir insan olmaya çalıştım hep. Ömrüm boyunca da olmaya devam edeceğim. Bugün 19 Mayıs gençlik ve spor bayramı.  Canım Ata’m bugün doğdun. Yanımdasın şuan ve ellerine ellerimle dokunurken cüretimi o yüce kalbinle bağışlarsın bilirim. Kalbim yerinden çıkacak gibi olur sükûnetimi korumayı bilirim çünkü seninle öğrendim. Ve gözlerimi eşsiz varlığından ayıramazken ben gerçek gibi yanımdasın. Naçizane başarılı oyuncu olduğumu söylerler. Ben de her seferinde bunu duyduğuma çok mutlu olurum. Herkese özellikle benden küçüklere örnek olmak için Atatürk’ün yaptıklarını, söylediklerini, karakterini örnek alıyorum. Geleceğe bakışını, ileri görüşlülüğünü, eğitime verdiği önemi…”

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı