Gündem

Pakdemirli ” Kıbrıs’ta şu anda bir su problemi yok, 8 ila 10 aylık bir su stoğu şu anda Kıbrıs’ta mevcut

Bir dizi inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Mersin’e giden Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, Türkiye’den KKTC’ye su taşıyan boru hattındaki arızaya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kıbrıs’ta şu anda bir su problemi olmadığını belirten Bakan Pakdemirli “Kıbrıs’tan isale hattından su gelmediğine dair verilen bilgi ve araştırmalar neticesinde hatta bir kopukluk olduğu gözlemlendi. Şu an itibarıyla olayın bir kırılma olmadığı, sadece bir yerinden çıkma olduğu gözlemlendi” diye konuştu.

Salı akşamı itibariyle tam anlamıyla bir rapor ellerine ulaşacağını belirten Bakan Pakdemirli “İstanbul’dan Deniz Kuvvetlerine ait bir survey gemisi yola çıkmış durumda. Bu survey gemisiyle beraber yarın akşam itibariyle ilgili çalışmalar başlayacak. Salı akşamı itibariyle de nihai neticeyi almış olacağız” dedi.

Rapor sonucu bu işin ne kadar sürebileceği hakkında bir fikre sahip olacaklarını vurgulayan Pakdemirli “Ben arkadaşlara bir aya kadar bu işi çözmelerine dair talimat verdim. Kıbrıs’ta şu anda bir su problemi yok. Takribi 8 ila 10 aylık bir su stoğu şu anda Kıbrıs’ta mevcut” açıklamasında bulundu.

E-Haber Ajansı (e-ha) 

[ad_2]
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı