Genel

Panasonic LCD duvar ekranlarından çok ekranlı görüntü || E Haber Ajansı

Panasonic, mayıs ayında Avrupa genelinde satışa çıkacak amiral gemisi VF2 Serisi LCD duvar ekranlarını duyurdu. Piyasa lideri dar çerçeveleri ve perakende satış yerleri, halka açık alanlar, kontrol ve toplantı odalarıyla uyumluluğu sayesinde VF2H ve VF2 ekranlar neredeyse kusursuz çok ekranlı görüntüler sağlıyor. 

VF2 Serisi, iç mekanlarda etkili ve büyük dijital ekran kurulumlarında LED video duvarlarına kıyasla birçok avantaj sunuyor. Görüntüler yakın bir mesafeden daha net olduğu ve yan açılardan daha iyi görme olanağı sağladığı için bu seri, kontrol ve toplantı odaları için çok önemli hale geliyor. Aynı zamanda duvarlara kurulduğunda daha geniş bağlanabilirlik seçeneği ve sığ alanda daha fazla derinlik de sağlıyor. Yerleşik yük devretme ve yeniden çalıştırma korumaları, bu ekranların 24 saatlik aralıksız çalışmasını sağlayarak güvenilir bir çözüm haline getiriyor. 

Geniş formatlı net görüntüler sunuyor

Panasonic’in VF2H/VF2 Serileri’ndeki dar ekranlar, 0,88 mm[1] (0,035 inç) ince çerçevesi sayesinde yakın mesafeden bakıldığında bile neredeyse fark edilmiyor ve  geniş formatlı görüntüler sunuyor. 

İki 55 inç çerçevesiz D-LED LCD modeli, 700 cd/m2 (VH2H modeli) ve 500 cd/m2’lik (VF2 modeli) ışık oranları sayesinde en yüksek seviyelerde görüntü kalitesi sunuyor. Her iki ekran da tüm açılardan net izleme deneyimi için IPS panelinde güneşten ve aydınlatma ekipmanından gelen ışığa karşı yansıma engelleyici yüzeyi sayesinde izleme odaları ve halka açık alanlar için uygun hale geliyor. 

Canlı görüntü kalitesi ve güvenilirlik için ideal hale getirildi

7/24 sürekli canlı görüntü kalitesi sağlayan ve kolay kurulum imkanına sahip her çoklu ekran, renk farklılıklarını en az seviyede tutmak için önceden kalibre ediliyor. Optimize edilmiş güç seviyelerinde daha uzun süre yüksek kontrast performansı sağlamaları için, her iki ekran serisi de otomatik parlaklık ayarını kullanarak arka aydınlatma parlaklığını otomatik olarak düzeltiyor. 

Kolay yapılandırma

Ekranlar basit kurulum ve yapılandırma için DIGITAL LINK kullanıyor. DIGITAL LINK bağlantısı HDBaseT teknolojisine dayalı olarak uzun mesafelerde ses, video ve kontrol iletimini destekliyor ve aynı zamanda tek kabloyla çeşitli ekranlara zincirleme yapmak için kullanılabildiğinden video bölücü ve diğer yönlendirme cihazlarına olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor. 

Yerleşik yük devretme ve yeniden çalışma korumaları sayesinde ana video ve ses sinyalleri kesintiye uğrarsa sistem hemen alternatif sinyallere geçiş yapıyor. Ana sinyal geri geldiğinde, orijinal görüntüyü gösteriyor. Bu da seriyi kesintisiz oynatmanın çok önemli olduğu kontrol odalarında ve diğer uygulamalarda kullanım için ideal hale getiriyor. 

Panasonic Görsel Sistem Çözümlerinde Düz Panel Ekranlar için Avrupa Pazarlama Müdürü Florence Antony şöyle ifade ediyor: “Geniş format görüntüler sağlayan VF2 Serisi, üstün tasarımı güvenilirlik, basit kurulum ve kolay yapılandırma özellikleriyle bir araya getiriyor”. 

VF2 serisi tüm Avrupa’da Mayıs ayında satışa çıkacak. 

Kenardan kenara uzaklık, video duvar konfigürasyonundaki bitişik ekranların, bir araya getirilmiş üst ve alt (veya sol ve sağ) kenar genişliğini ifade eder. Ekranlar arasındaki uzaklık buna dahil değildir. Birden çok ekran kurulumu yaparken 0,5 mm (0,02 inç) veya daha fazla aralık gerektiğine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Panasonic Hakkında

Panasonic Corporation, elektronik tüketim ürünleri, ev elektroniği, otomotiv ve B2B alanlarındaki müşteriler için çeşitli elektronik teknolojilerinin ve çözümlerinin geliştirilmesinde bir dünya lideridir. 2018 yılında 100. yılını kutlayan şirket, dünyanın her yerine yayılmıştır ve şu anda 582 iştirak ve 87 bağlı şirketiyle faaliyet göstermektedir. 31 Mart 2019’da sona eren yıl için konsolide net satış geliri 62,5 milyar Euro olarak kaydedilmiştir. Çeşitli alanlarda yaratıcılık ile yeni değerler arayışında olan şirket, teknolojilerini müşterileri için daha iyi bir yaşam ve daha güzel bir dünya yaratmak üzere kullanıyor. Panasonic hakkında daha fazla bilgi edinmek için:  https://www.panasonic.com/global 

Panasonic Görsel Sistem Çözümleri Hakkında

Panasonic Görsel Sistem Çözümleri, Panasonic System Communications Solutions Europe’un (PSCEU) bir İş Birimidir. Genel merkezi Wiesbaden’de (Almanya) bulunan Panasonic Görsel Sistem Çözümleri, yüksek kaliteli ekranların yanı sıra yüksek parlaklığa sahip ve güvenilir bir projektör serisi sunmaktadır. Tiyatrolardan üniversitelere, müzelerden alışveriş merkezlerine, canlı etkinliklerden kurumsal kurulumlara ve eğitime kadar geniş bir kapsama sahip olan projektörlerimizin ve profesyonel ekranlarımızın kullanımları ve bakımlarının kolay olmasının yanı sıra, bu ürünler kullanım ömürleri boyunca daha düşük maliyetle uzun süre dayanacak şekilde tasarlanmıştır.

e-Haber Ajansı (e-ha)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı