İzmir Gündemi

PENCERE HABER 12 YAŞINDA

Teknolojik gelişmeler karşısında yayınların daha geniş kitlelere ulaştırılabilmesi için stratejik hamleler hazırlığında bulunduklarını açıklayan gazetenin İmtiyaz sahibi Göksel Kayseri, projelerini ekibiyle paylaştı..

İzmir’in Urla ilçesinde gündem ve çözüm yaratan haberleri ile Urla’ya ışık tutan Pencere Haber Gazetesi’nin ekibi, kuruluşunun 12. yılını doyumsuz sohbet eşliğinde pasta keserek kutladı. 24 Haziran 2012’de ilk sayısı yayınlanan Pencere Haber Gazetesi, yayınına her koşulda ara vermeden devam ederek on birinci yaşını doldurdu. 474.’üncü sayısıyla 12. yılında da okurlarına doğru, ilkeli ve tarafsız haberler vermeye devam eden gazete, www.pencerehaber.com adlı internet sitesi ile dijital platformda da yer alırken, yakında ‘Canlı Pencere TV’ olarak da izleyiciyle buluşacak.

YENİ YAYIN PROGRAMLARI VE STRATEJİSİ KONUSUNDA FİKİR ALIŞVERİŞİ YAPILDI
Urla Sanat Sokağı’nda Yılay Hakan Çeken Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından işletilen Mesleğim Turkuaz Kafe’de buluşan gazetenin İmtiyaz sahibi Göksel Kayseri, yazarlar Prof. Dr. Ali Nezihi Bilge, Doç. Dr. Levent Tuğrul, Hasan Ceylan, Fulya Omaç, Hulusi Şenel, Rabia Sümerval, Nuray Çetingöz, Aslı Kavcıoğlu, Çiğdem Adalı, Hasan Demiraslan, Veli Çıtak ve Doğa Deniz Kayseri, pandemi nedeniyle verilen 2 yıl aranın acısını derin sohbetlerle çıkarttı. ‘Canlı Pencere TV’, ‘Pencere Gazetesi 12. Yaşında’ yazan pastanın hep birlikte kesilmesinin ardından gazetenin yeni yayın programları ve stratejisi konusunda fikir alışverişi yapıldı.

BİZİ TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN
Teknolojik gelişmeler karşısında yayınların daha geniş kitlelere ulaştırılabilmesi için stratejik hamleler hazırlığında bulunduklarını açıklayan gazetenin İmtiyaz sahibi Göksel Kayseri, projelerini ekibiyle paylaştı.
“24 Haziran 2011 tarihli ilk sayısı ile Urla’da yayın hayatına başlayan Pencere Haber Gazetesi’nin ekibi olarak on ikinci yılımıza girmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz” diyen Göksel Kayseri konuşmasında, “on ikinci yılda yeniliklerimizle haberciliğimizin çıtasını daha da yukarıya taşımaya çalışacağız. Büyük sürprizlerin hazırlığı içindeyiz. Bizi takip etmeye devam edin” ifadelerini kullandı.

İLK YILINDA ONUR ÖDÜLÜ ALDI
Urla’nın okurlarına 11 yıldır, güncel haberler, yaşanmışlıklar, insan manzaraları ulaştırmaya çalışan ve içinden aydınlık süzülen gazetesi Pencere Haber, daha ilk yılında gösterdiği performansla 10 Ocak 2012 günü XI. Cumalı Buluşması’nda Cumalı’nın yaşatılmasında ve yerel basına sağladığı katkılar nedeniyle ‘Gazetecilik Onur Ödülü’ne layık görülmüştü.
Tüm yasal ve etik gereklilikleri yerine getirerek, tamamen objektif, yorumun okura ve halka bırakıldığı, sadece gerçek haberlerin sütunlarında yer bulabildiği; “habere, çevreye, doğaya, kültüre, sanata, spora, insanlığa, aydınlığa ve Atatürk’e açılan pencereniz” sloganıyla tarafsız yayın ilkesi doğrultusunda ilkeli habercilik yapan PENCERE HABER Gazetesi, on bir senede yerelde sadece Urla’nın değil, Narlıdere, Güzelbahçe, Seferihisar, Alaçatı ve Çeşme’de de kimi zaman 8 bin tirajla okurlarıyla buluştu. Gazete, 12. yılına logosunda değişiklik yaparak girdi.

Fulya OMAÇ / Urla – İZMİR

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı