Ekonomi

TAİDER Zirvesinde Aile İşletmelerinde İletişim Konuşulacak

“Aile İşletmelerinde İletişim Sanatı” temasıyla 29-30-31 Ekim 2020 tarihlerinde çevrimiçi gerçekleşecek olan TAİDER 8. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi, The Coca-Cola Company Emekli Yönetim Kurulu Başkanı ve Ceo’su Muhtar Kent’in açılış konuşmasıyla başlayacak.

Bu yıl sekizincisi düzenlenen TAİDER Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi, “Aile İşletmelerinde İletişim Sanatı” temasıyla 29-30-31 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek. Bu yılki tema altında; aile şirketlerinin kurumsallaşma yolculuğunda aile içi dinamikler ve bu dinamiklerin yönetiminde etkili iletişimin rolüne değinilecek.

Olten Sanat’ın açılış konserinin ardından The Coca-Cola Company Emekli Yönetim Kurulu Başkanı ve Ceo’su Muhtar Kent’in konuşmasıyla başlayacak zirvenin ilk günü, “Aileleşen Profesyonel; Profesyonelleşen Aile – Organizasyonlarda Bayrak Devri” oturumunda Fark Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahu Büyükkuşoğlu Serter ile Fark Holding Ceo’su Ömer Burhanoğlu konuşmacı konuk olacaklar. Oturumun yöneticiliğini Fark Holding Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Özge Bulut Maraşlı yapacak.

“2021 Kuzey Yıldızına Giderken” sunumuyla açılacak olan zirvenin ikinci gününde, Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, “Kurumsal Yönetim İlkeleri ile Yeni Dünyada Şirket Yönetimi” başlıklı oturumda deneyimlerini paylaşacak, oturumun yöneticiliğini Yeşilova Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yalçın Yeşilova üstlenecek. Ardından, İnci Ailesi’nin ikinci ve üçüncü nesillerinin bir araya gelecekleri “Aile, İş ve Ortaklık İletişim Platformları” oturumunda, İnci Holding Yönetim Kurulu Üyeleri Perihan İnci ve Ece Elbirlik Ürkmez ile SekizGen Bilişim CEO’su Onur Eren konuk konuşmacı olacaklar. Zirvenin ikinci günü “İnsan Odaklı Liderlik” başlıklı kapanış konuşmasıyla AçıkBeyin Eğitim Kurucusu, Yazar Prof. Dr. Sinan Canan ile sona erecek.

Zirvenin üçüncü günü, aile işletmelerinin gelecek nesil üyeleri ile now-gen üyelerine açık olacak. Smarana Healing Kurucusu, eğitmen Natalie Garih ile nefes uygulaması ve meditasyonla başlayacak olan son gün; yönetici ve yazar İdil Türkmenoğlu konuk konuşmacı olacağı “Kurumsal İç İletişim Rezil de Eder Vezir de” başlıklı oturumla devam edecek. Zirvenin kapanışında, eğitmenler Gizem Alav Şapçı ve Judy Bleil Saruhan yönetiminde “Şiddetsiz İletişim Atölye Çalışması” yapılacak.

Ailede birlik işletmede sürdürülebilirlik 

Kurulduğu günden itibaren “Ailede Birlik İşletmede Sürdürülebilirlik” sloganıyla yol alan TAİDER Aile İşletmeleri Derneği tarafından sekiz yıldır düzenlenen Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi, aile işletmelerini bir araya getirerek kurumsallaşma, sürdürülebilirlik, gelecek planlaması ve aile içi iletişim gibi konularda aile işletmelerine ışık tutmayı hedefliyor. Aile işletmesi sahipleri, aile işletmeleri üst düzey yöneticileri, gelecek nesil temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile konusunda uzman akademisyen ve danışmanların yer aldığı zirvede, katılımcılar ilham verici deneyimlerin ve en iyi uygulamaların paylaşımına tanıklık ediyor.

Zirve konuşmacıları ve program için www.taiderzirve.org

TAİDER hakkında ayrıntılı bilgi için: www.taider.org.tr

TAİDER Aile İşletmeleri Derneği, ülkemiz aile işletmelerinin yüksek performanslı, uluslararası yönetim ilkelerine sahip, ülkemize değer yaratan ve sürdürülebilir kurumlar haline gelmelerine destek veren, üyelerinin en iyi uygulamaları ve çözüm gerektiren sorunları paylaşabilecekleri, dünyanın önde gelen aile şirketleri ile iletişim kurabilecekleri ve gelecek nesillerini geliştirebilecekleri önder kurumdur. Türkiye’deki aile işletmelerinin nesiller boyu gelişmesi, ülkemiz ekonomisinin daha sağlıklı ve kalıcı büyümesine destek olmak amacıyla 2012 yılında 40 kurucu aile şirketi üyesi ile kurulmuştur. Bugün 208 aile işletmesi ve 355’i gelecek nesil üyesi olmak üzere toplamda 687 aile üyesine ulaşan TAİDER’in İstanbul, İzmir, Ankara ve Bursa’da il temsilcikleri bulunmaktadır. Aynı zamanda, 32 ülkeden 10.000 aile şirketi üyesinin yer aldığı İsviçre merkezli Uluslararası Aile İşletmeleri Ağı (FBN-I, Family Business Network International) Türkiye paydaşı olan TAİDER ulusal ve uluslararası platformlarda deneyim paylaşımı için güvenilir ortamlar yaratmakta, pek çok proje ve etkinlik hazırlayarak aile şirketlerinin güçlü ve sürdürülebilir büyüme yolculuğunda aile şirketi sahipleri ve gelecek nesillerine destek olmaktadır.

e-Haber Ajansı (e-ha)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı