Yaşam

UBER Sarı Taksiler ile toplanan 14.158 kitap köy okullarına ulaştırıldı

Uber ve Herkese Kitap Vakfı işbirliği ile gerçekleştirilen “UberKitap” kampanyası sonucunda 14.158 kitap toplanarak ihtiyaç sahibi 56 köy okuluna gönderildi.

Yolcularla sürücülerin bir araya gelmesini sağlayan global teknoloji platformu Uber, Herkese Kitap Vakfı ile özel bir işbirliği gerçekleştirdi. Söz konusu proje kapsamında Uber uygulaması kullanıcılarından 14 bin 158 kitap toplandı ve Herkese Kitap Vakfı aracılığıyla ihtiyacı olan 56 köy okuluna ulaştırıldı.“UberKitap” gibi sosyal sorumluluk projelerinin Uber için çok kıymetli olduğunu belirten Uber Türkiye Genel Müdürü Neyran Bahadırlı, Uber kullanıcılarının kampanyaya yoğun ilgi gösterdiğini söyledi. Neyran Bahadırlı, “Uber olarak ihtiyaç sahibi okulların daha fazla kitaba daha rahat ulaşmasını istedik. Bu kampanyaya katılarak evlerindeki kitapları bize ileten bütün Uber kullanıcılarına ve UberTaksi sürücülerine içtenlikle teşekkür ederiz. Kampanyamız çerçevesinde 14 bin 158 kitap topladık ve topladığımız kitaplar da Herkese Kitap Vakfı aracılığıyla 56 köy okuluna ulaştırıldı. Böylece hep birlikte çok kıymetli bir proje hayata geçirmiş olduk.” dedi.Türkiye’de kitap okumayı sevdirmek, yaygınlaştırmak ve ihtiyaç sahiplerine kitap iletmek için çalışmalar yaptıklarını belirten Herkese Kitap Vakfı Kurucu Genel Başkanı Bülent Şenver, “Kitapsız ve kütüphanesiz okul kalmasın diye uğraşıyoruz. UBER sarı taksiler ile yaptığımız kampanya çok başarılı oldu. Binlerce köy çocuğuna yeni pencereler açacak ve onların yollarını aydınlatacak 14 bin kitabı köy okullarına gönderdik. UBER yöneticilerine, sarı taksi şoförlerine ve kitaplarını bağışlayan kitap dostlarına çocuklarımız adına teşekkür ediyorum. Çocuklar bizim her şeyimiz, en değerli hazinemiz” dedi.Uber uygulaması nasıl çalışır: 1. Uygulamayı akıllı telefonunuza indirin2. Şehrin herhangi bir yerinden Uber uygulamasını açın, varış noktanızı girin ve seyahatinizi isteyin3. Taksiyi uygulama üzerinden takip edin, taksinin sizi almak için kaç dakika içinde varacağını ve sürücü ile ilgili tüm bilgilerin yanı sıra aracın model ve plaka numarasını takip edin. Uber Taksi hizmeti veren Uber uygulaması, Türkiye’de İstanbul, Ankara ve İzmir’deki tüm kullanıcılar ve sürücüler tarafından kullanılabilir.

 Uber Hakkında:

Tek bir tuşa basarak istediğiniz yere gitme fikriyle yola çıkan Uber, bugün 66 ülkede, 700’den fazla şehirde günde 19 milyon yolculuk yapılmasına imkân sağlayan global bir teknoloji platformudur.

Uber’in misyonu şehir ulaşımını geliştirmektir. Uber 2010 yılında basit bir sorunu çözmek için ortaya çıktı: Tek bir tuşa basarak nasıl yolculuk yapılabilir? O günden bugüne, 15 milyardan fazla yolculuk yapılarak, Uber insanları gitmek istedikleri yere yakınlaştıran çeşitli ürünler geliştirmeye devam etmiştir. Uber, insanların, yemeklerin, eşyaların şehirlerde nasıl taşındığını değiştirerek dünyaya ulaşımda yeni imkanlar yaratan bir platform haline gelmiştir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı