Siyaset

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz: Siyasi iktidara ve partilere oy vermeyin!

Vatandaşların tezahüratları eşliğinde il başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıya katılan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz burada yaptığı açıklamada, “Ben partiyi yanımda çalışan pırıl pırıl insanlarla kurdum.” Dedi. Öte yandan Yılmaz açıklamasının devamında ise, “Türkiye’yi ileri götürmeyen siyasi iktidara ve partilere oy vermeyin.” İfadelerini kullandı.

Yenilik Partisi Ardahan İl Başkanlığı açılışında Yenilik Partisi’ni neden kurduğunu açıklayan Genel Başkan Yılmaz, “Ben ilk meclise gittiğimde o kadar boş bir yere gittiğimi gördüm ki, kendi kendime sordum; bu insanlar niye milletvekili olmuş? Toplumu bunlar mı temsil edecek? Gerçekten topluma bir misyon bunlar mı biçecek? diyerek hayretler içinde kaldım. Konuşuyorsunuz, bir bakıyorsunuz ellerinde telefonlar başka yerlerle konuşuyorlar. Doğru dürüst genel kurullara bile katılmıyorlar, kabul edenler, etmeyenler, kabul edilmiştir deyip geçiliyor. Biz bu Türkiye’de bu zamana kadar neden gelişemedik diye hep sorardım. Diplomasideyken, büyükelçi oldum. Derece ile Türkiye’de büyükelçi oldum. Benim aklım buna yetmesi lazım; niye biz başarılı olamıyoruz? Almanya ikinci dünya savaşından çıkıyor, çökmüş. Fransa, Belçika ve Hollanda çökmüş bunların hepsi toparlandı, geldi. Biz neden başarılı olamadık? Arkadaşlar, Türkiye’de siyasetçilerin hiçbir tanesi bunu sorgulamadı. Sadece milletten oy istediler. Ben en iyiyim diyor bana oy verin sizi uçurayım. Kardeşim sen niye iyisin? İyi tarafın ne? Hiç kimse Türkiye’de bunu sorgulamadı. Demedi ki biz neden geriyiz? Onlar neden ileri? Hatta doğu bloğunda bulunan ülkeler geldi bizi geçti, biz neden hala gerideyiz? sormadılar. Ben size bunu anlatacağım bunu anlatırken de 20 yıllık diplomasi kariyerimin yarısından fazlası savaş bölgelerinde geçti, bombalanmış, suikastlere uğramış ve esir olmuş, iç savaş yaşamış şeytanlarla yüzleşmiş, tüm şeytanların gerçek yüzlerini görmüş birisi olarak size söyleyeceğim. ” dedi.

“İktidarlar değişiyor ama Türkiye değişmiyor aynı şey devam ediyor.” diyen Genel Başkan Yılmaz’ın açıklamalarının devamı şöyle:

Ben size niçin böyle olduğunu ve ne yapılması gerektiğini anlatacağım ve niçin Yenilik Partisi’ni kurduğumuzu anlatacağım. 2. Dünya savaşından sonra kim kazandı? ABD kazandı değil mi? Bütün finans sistemini onlar kurmuş. Denizcilik, havacılık sistemini onlar kurmuş. Petrol arama ve işleme tekonolojisini onlar bulmuş. Uçağı onlar yapmış, elektriği onlar bulmuş. Ve ne kadar icat varsa buluş varsa oradan gelmiş. Bunlar bu anlattıklarımı bulurken bulmaya ülkelere bunları satmışlar hem de onları kontrol etmişler. O kadar abartmışlar ki; Nükleer savaşlardan bahsederler değil mi? Nükleer savaş için nükleer bombaları kendileri 5 tanesi yapmış bize helal, başkalarına haram deyip başkalarına yasaklamışlar. Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Rusya, Çin, İngiltere, Fransa’nın var. İsrail’de kaçak yaptı ama ona ses çıkarmadılar. Bunlar 2. Dünya savaşından sonra sistem kurmuşlar. Türkiye’deki iktidarların Atatürk’ten sonra gelenlerin hepsini çöpe atın. Hiç kimse bu konuya dokunmamış, kimse sorgulamamış. Nedir o sistem? Bunlar TV’yi bulmuşlar, telefonu bulmuşlar, elektrik bulmuşlar, motoru bulmuşlar, silahın en iyisini yapmışlar. Bu yaptıkları ile ileriye gitmişler ve enerjiyi ellerine geçirmişler. Bizim neyimiz var? Motorumuz var mı? Yok. Milli uçağımız var mı? Yok.28 milyon tane araç var Türkiye’de. Bütün araç firmaları yabancı.

SİYASİ İKTİDARA VE PARTİLERE OY VERMEYİN

25 Milyar dolar yıllık ilaca para veriyoruz, hepsi yabancı. 40 milyar doları biz topluyoruz Almanların, Fransızların ve Güney Korelilerin araç endüstrisine veriyoruz. Doğalgaz ithal ediyoruz. Kime gidiyor? Rus’a gidiyor, Arap’a, Acem’e gidiyor. Peki biz ne yapıyoruz? Emekli, EYT’li, işsiz, asgari ücretli bunlarla uğraşıyoruz. Bunu değiştirmeden Türkiye’ye gelen ve gelecek olan siyasi iktidara ve partiye oy vermeyin. Ben ilacımı kendim üretmek istiyorum Yenilik Partisi olarak, ben 25 milyar dolarımı götürüp yabancıların ilaç şirketlerini zengin etmek için vermek istemiyorum.” şeklinde konuştu.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı