Siyaset

“Çocuklarımıza en güzel miras üreten bir Türkiye”

İl ve İlçe ziyaretlerine ara vermeden devam eden CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, CHP Tire İlçe Başkanlığının düzenlediği programda Dallık Köyü’nde hemşerileriyle bir araya geldi, İlçe Başkanı Hakan Şenoyar ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte köy meydanında çocuklara hediyeler dağıttı.

“SİZ HEP MUTLU OLUN ÇOCUKLAR!”

CHP Tire İlçe Başkanlığı tarafından beşincisi gerçekleştirilen ‘Çocuklarımız Geleceğimizdir” etkinliği çerçevesinde Tire Dallık Köyünde yaşayan çocuklara kıyafet, ayakkabı, oyuncak ve nutuk hediye edildi. Köy meydanında hemşerileriyle zeybek oynayan daha sonra da köy halkına seslenen Sındır, “Bugün Bereketli toprakların diyarı yeşil Tire’deyiz. İzmir’imizin ve Türkiye’mizin gözbebeği ilçemizdeyiz. Biz, topraklarımızı, sularımızı, ormanlarımızı korumak, çocuklarımıza yaşanabilir bir dünya bırakmak uğruna mücadele ediyor, doğamızın talan edilmemesi için çalışıyoruz. Çocuklarımıza bırakacağımız en güzel mirasın üreten bir Türkiye olduğunu gittiğimiz her yerde söylüyoruz. Anadolu’muzun kadim kültürünü yaşatmak ve gelecek kuşaklara aktarmak hepimizin görevi. Çocuklarımızı mutlu etmek, yüzlerindeki bu tebessüme şahit olmak; insanın yaşam azmini arttırıyor. Siz hep mutlu olun çocuklar ve Atamızın kaleme aldığı, tarihimizin önemli dönüm noktasını anlatan Nutuk’u okumayı asla ihmal etmeyin” dedi.

 

“KARDEŞÇE YAŞAM, KALICI BARIŞ”

Mutlu, huzurlu ve sevgi dolu güzel günlere toplum olarak yeniden ulaşacaklarını belirterek sözlerine son veren Sındır, “Salgın belasından kurtulduğumuz, çiftçimizin, köylümüzün kredi borcu içerisinde yok olmaya yüz tutmadığı, geçimini sağlayacak bir üretime devam edebildiği güzel günler mutlaka bizlerin olacak. Üreticilerimizin yaşadığı sıkıntıları, kırsalda yaşayan vatandaşlarımızın karşı karşıya kaldığı sorunları el birliği ile çözeceğiz. İşçimizin, memurumuzun, emeklimizin, esnafımızın insanca yaşayabildiği bir düzeni omuz omuza inşa edeceğiz. Karanlığa, cehalete karşı akıl ve bilimin yol göstericiliğinde, demokrasiden, barıştan, kardeşlikten ve özgürlüklerden yana aydınlık güzel bir gelecek için ellerimizi birbirimize kenetleyeceğiz. Yurdumuzda, coğrafyamızda ve tüm dünyada kardeşçe yaşamın, kalıcı barışın savunucusu olmaktan karşımızda kim olursa olsun bir adım bile geri atmayacağız” dedi.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı