Köşe Yazıları

YOL ARKADAŞI

Öykü,sen ne zaman evleneceksin? sorusunu,umutsuzca soranları geride bırakıp, arkadaşlarımın düğünü için hazırlanıyorum.Göz kamaştıran, her bir taşı, karanlıkta bile parlayan ayakkabılarımı giyiyorum.Bu ayakkabılara aşığım.Sarı saçlarımı, mavi elbisemin omzu açık kısmına, kalp atışı dövmemin üzerine düşürüyorum.Pembe rujumu da sürüp evden çıkıyorum.Gelin de Damat ta arkadaşım. Onların dünyaevine girişlerini,güzel dileklerimiz ve coşkuyla kutladığımız gecenin sonunda, Ayakkabılarım hala göz kamaştırıyor ama artık aşık falan değilim.Su toplayan, şişen ayaklarım çok acıyor.Ayakkabılarımı bir an önce çıkarmak istiyorum.

Ertesi sabah uyandığımda,çıplak ayak halıda yürümenin verdiği mutluluğu, bugün radyoya giderken hangi ayakkabıyı giyeceğim, nasıl yürüyeceğim düşüncesi bozuyor. Hiçte gözlerimi kamaştırmayan, rahatça giyebildiğim siyah ayakkabılarım geliyor aklıma.Aşık olman gerekeni doğru seçemiyorsun diyorum kendi kendime ve acıyla gülüyorum .Şöyle bir düşününce ; ayakkabılarımız yol arkadaşlarımız gibi değil mi?

Teşbihte hata olmaz ama seçtiğimiz arkadaşlarımız da ayakkabılarımız gibi değil mi?Göz kamaştıran ayakkabılarımın, canımı acıtması ve sırf görünüşünü sevdiğim için katlandığım ayakkabılarım gibi.Hiçte göz kamaştırmayan,bırakın karanlığı ışıkta bile parlamayan ayakkabılarımın, acı hissimi azaltması,beni rahatça ilerletmesi gibi.Heryere giyebildiğmiz hem şık hem rahat ayakkabılarımız gibi.Bir de yaz kış giydiğimiz ayakkabılarımız var tabi.Aslında soğuğa dayanıklı olmayan ama giydiğimizde bizimle birlikte ayazda yürüyen bizi bırakmayan arkadaşlarımız gibi.İyi günde kötü günde hep bizimle olan arkadaşlarımızın eksik olmaması ve hep mutlu olmanız dileğimle…

ÖYKÜ ORAKCI

Daha Fazla Göster

Öykü Orakçı

Radyo Programcısı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı