Yaşam

1 Ekim Uluslararası Kahve Günü

Uluslararası Kahve Örgütü Tarafından 2015 Yılında Kabul Edildi

Uluslararası Kahve Günü, dünya içeceği olarak tanıtılmasını sağlayan özel bir gündür. İlk resmi kutlamaları Uluslararası Kahve Örgütü tarafından kabul edildiği üzere 1 Ekim 2015 tarihinde Milano‘da başladı. Aynı zamanda adil kahve ticaretini teşvik etmek ve kahve üreticilerinin durumu hakkında farkındalık yaratmak için de önemli bir gün sayılıyor. Kahve gününde, birçok işletme ücretsiz veya indirimli kahve sunuyor. Sosyal medyada da tüketiciye çeşitli fırsatlar yaratılıyor.

Uluslararası Kahve Örgütü tarafından 3-7 Mart 2014 tarihinde Expo 2015’in bir parçası olarak Milano’da ilk resmi Uluslararası Kahve Günü’nü başlatma kararı alındı. Kahve Günü ya da Ulusal Kahve Günü olarak adlandırılan ve 29 Eylül ya da civarında birçok etkinlik düzenlenerek kutlanıyor.

İlk Kutlayan Ülke Japonya

Kahve günü, ilk olarak 1983 yılında All Japan Coffee Association tarafından Japonya’da tanıtıldı. 3 Ekim 2009’da bir basın toplantısı yapılarak “Uluslararası Kahve Günü” adını New Orleans Kahve Festivali kapsamında duyurmak üzere Güney Yiyecek ve İçecek Müzesi’nde kutlama yapıldı.ilk Çin’de ilk kez 1997’de Uluslararası Kahve Örgütü tarafından kutlandı. Nisan 2001’in başlarında yıllık bir kutlama yapıldı. Tayvan ilk olarak 2009’da Uluslararası Kahve Günü’nü kutladı. Nepal ilk olarak 17 Kasım 2005’te Ulusal Kahve Günü’nü kutladı. 17 Ağustos 2006’da Ulusal Kahve Günü’nü ilk kutlayan Endonezya ise bağımsız olduğu gün ile aynı gün kutlamaları yapıyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı