Köşe Yazıları

100. Yılın Kutlu Olsun İzmirim 

Bugün 9 Eylül! Türkiye'm ve güzel İzmirim için çok özel bir gün. Türkiye'nin incisi İzmirimizin 100. doğum günü! Tam 100 yıl önce düşman işgalinden kurtulup İzmir yine biz Türklerin olmuş, düşmanlar denize dökülmüştü.  

Düşman Anadolu’nun içlerine doğru ilerlemiş, bir çok il ve ilçeyi ele geçirmişlerdi. Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları Dumlupınar Meydan Savaşında büyük bir Zafer kazanmıştı. Bu zaferin ardından da İzmir başta olmak üzere çevre iller de düşman işgalinden kurtarılmıştı. En son olarak da kahraman Türk ordusu Yunan ordusunu mağlup ederek vatan topraklarımızı geri almıştı.

İşte bu Türkiye’mizin en önemli günlerinden birisi olan, aynı zamanda İzmir’in doğum günü sayılan büyük günün 100. yılı.
Ben de bu yıl bu özel gün de buradayım, İzmirdeyim.
Günlerdir yapılan hazırlıklara, provalara şahit oluyorum. Üzerimizden geçen jetler, uçaklar, ışık şovları, her tarafı kıpkırmızı gelincik tarlasına bürüyen bayraklarla İzmir bu büyük güne hazır.
Yüzüncü yılı kutlamak için bu yıl Tarkan İzmir’de. Günler öncesinden Cumhuriyet meydanında büyük devasa bir sahne hazırlanmıştı ama rüzgarın aziziliğine uğrayıp yıkılınca sahne, konser Gündoğdu Meydanına alındı. Tarkan da şu an İzmir de ve en az biz İzmirliler kadar heyecanla bu akşamı bekliyor.
Çok büyük, çok kapsamlı ve anlamlı bir kutlama olacak bu yıl. 
 
İzmirim iyi ki doğmuşsun! Nice yıllara! 
Atam, sana ve silah arkadaşlarına sonsuz minnettarız, ne kadar teşekkür etsek azdır. 

İzmir’in dağlarında çiçekler açar

Altın güneş orda sırmalar saçar

Bozulmuş düşmanlar yel gibi kaçar

Yaşa Mustafa Kemal Paşa! Yaşa!

Adın yazılacak mücevher

Daha Fazla Göster

İlkgül Karaca

Gazeteci / Yönetici

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı