Gündem

Aydabir’in beşinci söyleşisi ‘Koleksiyon’ başlığında gerçekleştirildi

Bien ana sponsorluğunda, İDEALİST İç Mimarlık Derneği tarafından organize edilen söyleşi serisi ‘aydabir’, farklı konu ve konuklarıyla mimarlık ve tasarım dünyasına ilham olmaya devam ediyor. İDEALİST İç Mimarlık Derneği’nin kurucu üyelerinden İç Mimar Ayhan Geveli moderatörlüğünde, ‘Koleksiyon’ başlığı altında gerçekleştirilen beşinci söyleşinin konukları, Klasik Otomobil Kulübü (KOK) üyeleri Mimar Haluk Ünsal ile iş insanı Saydun Gökşin oldu.

İDEALİST İç Mimarlık Derneği ve Bien iş birliğiyle hayata geçirilen güncel, sosyal ve ilham veren sohbetler serisi ‘aydabir’in beşinci söyleşisi; koleksiyon başlığı altında, ünlü mimar ve iş insanlarının katılımıyla düzenlendi. İDEALİST İç Mimarlık Derneği Kurucu Üyesi İç Mimar Ayhan Geveli moderatörlüğünde, 22 Ağustos Pazartesi günü Ural Ataman Klasik Otomobil Müzesi’nde gerçekleştirilen söyleşide koleksiyon konusu konuşuldu. Her iki konuğun da Klasik Otomobil Kulübü üyesi olduğu söyleşide Mimar Haluk Ünsal ve iş insanı Saydun Gökşin ile iç mimar Ayhan Geveli; klasik otomobile olan ortak tutkularının yanı sıra tasarım, fonksiyonellik, çevre ve sürdürülebilirlik gibi birçok farklı konudaki görüşlerini dinleyicilerle paylaştı.

 

İDEALİST İç Mimarlık Derneği Kurucu Üyesi İç Mimar Ayhan Geveli; 1986’da henüz öğrenciyken, ilk projelerini Yüksek Mimar Tuncay Çavdar ile Atölye T Mimarlık bünyesinde uygulamaya başladı. 2000 yılında Elif Geveli ile birlikte İstanbul’da Atölye A Mimarlık’ı kurdu. İç mimarlık ve turizm mimarlığı alanındaki çalışmalarını burada sürdürmektedir.

 

İTÜ Mimarlık Fakültesinden mezun olan Haluk Ünsal, Yönetim Kurulu Başkanı olduğu firmasında, banka ve ofis binaları proje ve taahhüt işleri yapmaktadır.

 

Leicester Universitesi Kimya Bölümü mezunu Saydun Gökşin; 1992’de Klasik Otomobil Kulübüne üye oldu, 1993’de Türkiye’den ilk kez bir katılım gerçekleştirerek, yurt dışında düzenlenen Monte Carlo Klasik Otomobil Yarışına katıldı. Aynı yıl Türkiye’de ilk Klasik Otomobil yarışını düzenledi. KOK ve Antika Otomobil Federasyonunda çeşitli dönemlerde Yönetim Kurulu üyeliği ve Başkanlık görevlerini üstlendi. 20 ülkeye ihracat yapan aile şirketini 30 yılı aşkın süredir yönetmektedir.

 

‘aydabir’ söyleşi serisinin tüm videoları,  İDEALİST İç Mimarlık Derneği YouTube kanalında izleyenlerle buluşuyor.

 

 

 

Bien Hakkında

Bien, Türkiye ve dünyada yapı sektörünün önemli oyuncularındandır. Tasarımdaki öncü kimliğiyle de dikkatleri çeken Bien, sergilediği çevreci yaklaşımı ve doğaya saygılı tavrıyla öne çıkan bir markadır. Üretimini Bilecik ve Bozüyük’teki fabrikalarında yapan Bien, yurt içinde 130’u aşkın yetkili satıcısı, 3.500’ü aşkın satış noktasıyla pazardaki yerini almaktadır. Üretiminin yüzde 35’ini yurt dışındaki 70’e yakın ülkeye ihraç eden Bien ödüllü tasarımları ve 100’ü aşkın ürün koleksiyonuyla yılda 50 milyon m2’nin üzerinde üretim kapasitesine sahiptir. 2020 yılında yapılan yeni yatırımlarla 1 milyon adet/yıl seramik sağlık gereçleri üretim kapasitesi, armatür üretim tesisi ve tamamlayıcı ürünler üretim tesislerini faaliyete geçiren Bien’in ürün yelpazesinde ıslak mekanlara yönelik ürünler, seramik sağlık gereçleri, armatürler, gömme rezervuar, banyo mobilyası   ve banyo aksesuarları yer almaktadır.  6 kıtada 70’e yakın ülkeye ihracat gerçekleştirirken, tüm üretimini TS EN 14411 ve TSE YILDIZ/ÇİFT YILDIZ belgelendirmesi ile, Türk standartlarına uygun olarak üretmektedir. Entegre Yönetim Sistemini kurarak ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, ISO 45001 ve ISO 27001:2013 sertifikalarını alan Bien, aynı zamanda Gümrük işlemlerinin kolaylaştırılması yönetmeliği kapsamında ’Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü’’ (Authorised Economic Operator) sertifikasını almaya da hak kazanmıştır

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı