Genel

BIGCHEFS’İN YATIRIMCI İLİŞKİLERİ DİREKTÖRÜ BAHAR TUZLA AKIN OLDU

BigChefs Yatırımcı İlişkileri Direktörlüğü’ne Bahar Tuzla Akın getirildi. Özel sektörde uzun yıllar boyunca üst düzey pozisyonlarda görev almış olan Tuzla, edindiği deneyim ve birikimle yeni başarılara imza atacak. 

BigChefs Yatırımcı İlişkileri Direktörlüğüne Bahar Tuzla Akın atandı. BigChefs Ailesi’nin yeni üyesi olarak yatırımcı ilişkileri ekibine liderlik edecek olan Bahar Tuzla Akın, lisans eğitimini İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nde tamamladı. Yüksek lisans derecesini ise Marmara Üniversitesi’nde Muhasebe ve Finansman alanında aldı.

 

Çalışma hayatına 2000 yılında finans sektöründe başlayan Akın, Türkiye’nin önde gelen finans gruplarından Garanti Bankası ve İş Bankası iştiraklerinde uzun süre yönetici ve üst düzey yönetici olarak görev aldı. 2016 yılında global varlık yöneticisi Azimut Holding bünyesindeki Azimut Portföy’e katılan Akın, bankacılık ve finans sektöründe; krediler, ticari & kurumsal finansman, hazine ve pazarlama, sermaye piyasaları sektöründe ise; araştırma, yatırım fonları ve özel portföy yönetimi alanlarında aktif olarak görev yaptı. Ayrıca Akın, yönetiminde bulunduğu girişim sermayesi fonları aracılığıyla şirket satın alma faaliyetlerinde de yer aldı.

 

BigChefs Hakkında

2007 yılında Ankara’da kurulan BigChefs, ilk günden itibaren misafir memnuniyetine öncelik vererek kısa sürede Türkiye’nin önde gelen restoran zinciri markası haline gelmiştir. Yerel ürün, yerel lezzet, kadın üretici ve sürdürülebilirlik kavramlarını menüsünde ve hizmet anlayışında yaratıcı şekilde işleyen BigChefs, 2014 yılında ilk yurt dışı şubesini Dubai’de açarak küresel bir marka olma yolculuğunu başlatmış olup günümüzde de Türkiye’de ve yurt dışında toplam 126 şubesi ile hizmet vermektedir. 2016 yılında Taxim Capital’den sağladığı fon desteğiyle hızla büyüyen BigChefs, 2023 yılında halka arz olmuştur. BigChefs’in şubeleri, menüsü ve yeniliklerine dair bilgi edinmek için www.bigchefs.com.tr’yi ziyaret edebilir ve Instagram’da da @bigchefscafe hesabını takip edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı