kültür sanat

“CUMHURİYETİ KORUYAN HERKES, CUMHURİYET’İN YÜZÜDÜR”

Kurulduğu günden bu yana 3 milyondan fazla çocuğa nitelikli eğitim desteği sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV), Cumhuriyet’in 100’üncü yılına özel olarak hazırladığı “Cumhuriyet’in Yüzleri” adlı film gösterime girdi.

“Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” sloganıyla çağdaş nesillerin yetişmesi için Türkiye genelindeki etkinlik noktalarında nitelikli eğitim desteği sunan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Cumhuriyet’in 100’üncü yılını film, etkinlik ve sergilerle kutluyor. TEGV’in Cumhuriyet’in 100’üncü yılı için özel olarak hazırladığı “Cumhuriyet’in Yüzleri” adlı film gösterime girdi. Havas İstanbul ve Tilki Yapım’ın yapımını üstlendiği filmin seslendirmesini başarılı oyuncu Yetkin Dikinciler yaptı.

“Cumhuriyeti koruyan herkes, Cumhuriyet’in yüzüdür”

Cumhuriyet’in değerlerine yer verilen filmde, TEGV’li çocukların hedeflerine ulaşmalarında bu değerlerin sunduğu katkılara da değinildi. “İnanıyoruz ki azmiyle, heyecanıyla, hayalleriyle, kalbiyle Cumhuriyeti koruyan herkes, Cumhuriyet’in yüzüdür” denilen filmin senaryosunda bilgisayarla ilk kez TEGV’de tanışan ve bugün bilgisayar mühendisi olan Agit; çocukken, top oynayan erkek çocukların aralarına almak istemediği, bugün ise Kadın Milli Futbol Takımı’nda oynayan Arzu; TEGV’de rol aldığı bir tiyatro oyunundan sonra büyülenip bugün kendi tiyatrosunu kuran Hayrullah, TEGV’in kapısından girdikten sonra edindiği kitap okuma ve yazma alışkanlığı sayesinde metin yazarı ve muhabir olan Saime gibi TEGV’li çocuk ve gönüllülerin başarı hikayelerine yer verildi.

Reklam filmine ve TEGV’in Cumhuriyet’in 100’üncü yılı için hazırladığı diğer etkinliklere cumhuriyetinyuzleri.org adresinden erişilebilir.

 

Künye:

Reklam Veren Marka: Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)

Marka Temsilcisi: Ebubekir Türk

Reklam Ajansı: Havas İstanbul

Kreatif Ekip: Zihni Başsaray, Hakan Karakurt, Buse Aksaç, Buğra Bahadır, Esra Yeşilli, Yeşim Çelik, Bahar Özaksoy, Fatih Can Karayılan

Marka Ekibi: Emel Aydınlı, Murat Ayabakan, Hilal Ören Giray, İrem Kara, Ceren Aydın, Hayri Semerci, Ecem Karabulut

Prodüksiyon Ekibi: İrem Akalın

Fotoğrafçı: Emre Yunusoğlu

Yapım Şirketi: Tilki Yapım

Seslendirme: Yetkin Dikinciler

Reklam Filmihttps://www.youtube.com/watch?v=1zElISUCDDk

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı